Udostępnij na:
Facebook

Wiadomości Kto, z kim, ile, dokąd? Tylko u nas kompleksowe zestawienie sparingów i transferów zespołów z regionu. Od III ligi po klasę C.

III LIGA

Cosmos Nowotaniec wciąż szuka wzmocnień. Na sparingach testuje olbrzymią ilość graczy. Nieraz jest to kilkunastu piłkarzy na mecz. W ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu Nowotaniec wystąpił na turnieju w Lubli, gdzie doznał dwóch porażek i raz wygrał. Lepsze od niego okazały się Karpaty Krosno (0:2) i Stal Rzeszów (0:1). Pokonać udało się gospodarza w stosunku 2:0. Dało to trzecie miejsce na cztery drużyny biorące udział w zawodach. Zwyciężyły Karpaty. Kolejne sprawdziany Cosmosu to spotkania z Rzemieślnikiem Pilzno i Wisłokiem Wiśniowa. Rozegrano je nie w klasycznym wymiarze 2 x 45 minut, lecz 3 x 35 minut. „Rzemiosło” dostało srogie baty. Przegrało aż 0:6. Dwie bramki zdobył testowany młodzieżowiec z Mielca, jedną również zawodnik testowany, a pozostałe starzy „wyjadacze”: Szymon Pluskwik, Piotr Laskowski, Mateusz Rutyna. Z Wisłokiem było trudniej, ale i z tym przeciwnikiem uporał się Cosmos. Stracił jedną bramkę, strzelił trzy. Trafili Maciej Kuzicki, Konrad Kozioł i przymierzany do Nowotańca Marek Maślejak, który ostatnio występował w Barciczance Barcice. To 20-latek, wychowanek Sandecji Nowy Sącz. Interesowały się nim m.in. Puszcza Niepołomice i Siarka Tarnobrzeg.

O transferach w pozostałych ligach i klasach można przeczytać w numerze 30 Korso Gazety Sanockiej