Reklama

Odbicie więźnia z lochów sanockiego zamku

Opublikowano:
Autor:

Odbicie więźnia z lochów sanockiego zamku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest Rok Pański 1629. Na tronie Rzeczypospolitej zasiada Zygmunt III z rodu Wazów, a na sanockim zamku rezyduje jego namiestnik, starosta Franciszek Mniszech, brat nieszczęsnej carycy Maryny, żony Dymitra Samozwańca. W lochu wieży tegoż zamku siedzi zaś Mikołaj Białoskórski, szlachcic, a zarazem łotr, grasant i infamis.

Skazany na ścięcie czeka już kata, gdy tymczasem pod murami zamku pojawiają się jego kompanioni, żądając wydania hultaja.

Tak wygląda wstęp do inscenizacji historycznej, która rozpocznie się na dziedzińcu zamku sanockiego o godzinie 19.00 w sobotę, 22 sierpnia 2020 roku. Inscenizacja oparta na prawdziwych wydarzeniach została przygotowana przez Muzeum Historyczne w Sanoku, a udział w niej wezmą odtwórcy żywej historii z całej Polski.

Wcześniej już od godziny 18.00 będzie można posłuchać gawęd o największych awanturnikach i rębajłach ziemi sanockiej w XVII wieku, zobaczyć jak wyglądały stroje i uzbrojenie załogi zamku sanockiego w epoce polskich Sarmatów i zapoznać się z oporządzeniem zbója karpackiego - Tołhaja.

Po zakończeniu inscenizacji, około godziny 20.00, w obozie wojskowym na chętnych czekać będzie towarzysz pancerny, pod którego czujnym okiem będzie można spróbować swych umiejętności łuczniczych. Dodatkowo będzie można przekonać się,  czym różniły się stroje i uzbrojenie piechoty polskiej i cudzoziemskiej, jak działała broń czarnoprochowa i jak wyglądała musztra ochotników zgłaszających się do wojska. Ogromną atrakcją naszego widowiska będzie też prezentacja obsługi armaty polowej. Dla najmłodszych przewidziane są także zabawy szermiercze z doświadczonymi wiarusami. Serdecznie zapraszamy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE