Reklama

Oczko wodne w ogrodzie

Opublikowano:
Autor:

Oczko wodne w ogrodzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz urozmaicić swój piękny ogród i czuć się w nim jak pośród tropikalnych lasów? Zbuduj sobie oczko wodne! To świetny pomysł dla osób, które prowadzą życie na najwyższych obrotach. Taka chwila wyciszenia w przydomowym ogrodzie i szum wody jest świetnym lekarstwem na skołatane nerwy. Podpowiadamy w artykule, jak stworzyć sobie taką oazę!

Jak zrobić oczko wodne? 

Zacznij od wyboru odpowiedniego miejsca. Ze względu na bezpieczeństwo, nie może to być zbyt blisko domu. Mogłoby to być niebezpieczne latem, kiedy w domu są dzieci i otwierasz często okna tarasowe. Aby zbudować oczko wodne, musisz przede wszystkim wykopać spory dół, najlepiej pasujący do jakiegoś ogólnego szablonu. Jeśli masz wkład do oczka, musisz wykopać taki dół, jaki kształt ma misa. Jeśli będziesz izolować dół folią, kształt jest dowolny. Gdy już napuścisz wody, warto zaaranżować to miejsce. Potrzebne Ci będą rośliny, najlepiej te całoroczne, dzięki temu przetrwają one nawet najgorsze mrozy. Zadbaj też o rośliny wodne, aby Twoje ryby miały gdzie się skryć. Weź pod uwagę, że większość ryb składa ikrę właśnie w gęstych roślinach. Ponadto rośliny zielone, dzięki chlorofilowi, wytwarzają tlen niezbędny do przeżycia. Zadbaj więc o dobre wyposażenie.  

Pompy do oczek wodnych 

Potrzebujesz też kilku urządzeń, które pomogą przetrwać Twoim rybom oraz ułatwią Ci codzienną pracę przy tego typu aranżacji. Oprócz filtra, który będzie oczyszczał wodę, musisz zaopatrzyć się w pompę do oczka wodnego. Jest ona nie tylko pomocna ze względu na zwiększone natężenie filtracji, ale oprócz tego powoduje ruch wody. Dzięki temu wytwarza ona jeszcze więcej potrzebnego tlenu. Dla lepszego efektu wizualnego możesz zbudować sobie kaskadę lub mały wodospad. Do tego niezbędna jest energooszczędna pompa, która będzie wydajna, a jednocześnie nie będzie tak szybko się zapychać. 

Pompa do fontanny 

Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie kupić do swojego oczka wodnego, Aquael podpowiada. To sklep, w którym zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne sprzęty. Aquael proponuje nowoczesne i bardzo wydajne pompy do oczek wodnych, które na stałe mogą zagościć w Twoim ogrodzie. PNF ECO to gwarancja energooszczędności, natomiast AQUAJET PFN to uniwersalna pompa, której używać możesz do napędu filtrów stawowych w każdych warunkach wodnych, począwszy od fontanny czy kaskady, na oczku wodnym skończywszy. Jeśli marzysz o pokaźnym stawie ogrodowym, wybierz AQUAJET PFN PLUS. Posiadają specjalny system dostosowania wydajności i napędu pracy do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu masz kontrolę nad wszystkim, a urządzenia pracują za Ciebie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE