Reklama

Obwodnica mobilizuje. Przy ulicy Konopnickiej powstanie chodnik

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica mobilizuje. Przy ulicy Konopnickiej powstanie chodnik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy sanockiej obwodnicy jest wykonywanych wiele prac, także projektów związanych z innymi inwestycjami. Jedną z nich jest, jak informuje Jan Wydrzyński, przewodniczący komisji infrastruktury miejskiej, budowa chodnika wzdłuż ulicy Konopnickiej.

Za rok, kiedy do użytku zostanie oddany siedmiokilometrowy odcinek obwodnicy, pozostanie problem z zagospodarowaniem i zabezpieczeniem m.in. trzech zjazdów. Jeden z nich ulokowany będzie na ulicy Konopnickiej.

- Z uwagi na zwiększony ruch samochodowy w tej okolicy musimy zapewnić bezpieczeństwo pieszym, w szczególności dzieciom - informuje przewodniczący.

W tym celu można uzyskać dofinansowanie z ministerialnego programu "Bezpieczna droga do szkoły".

- Wprawdzie projekt rządowy jest w fazie początkowej, nie zostały wyznaczone jeszcze kryteria, ale miasto już teraz rozgląda się za możliwością aplikowania o środki - przyznaje Jan Wydrzyński.

Z tego samego projektu można by było zbudować chodnik w innym newralgicznym miejscu, czyli przy ulicy Witosa w dzielnicy Dąbrówka, gdzie także ruch samochodowy jest znaczny. Kierowcy, żeby ominąć korki na ulicy Krakowskiej, bardzo często wybierają wąskie drogi na tzw. Okołowiczówce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE