Reklama

Nowe wiaty śmietnikowe dla mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne

Opublikowano:
Autor:

Nowe wiaty śmietnikowe dla mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gminie Ustrzyki Dolne powstały 32 nowe wiaty śmietnikowe. Poprawią nie tylko komfort oddawania odpadów komunalnych przez mieszkańców gminy, ale przede wszystkim poprawią estetykę miasta i okolicznych miejscowości.

Bezpłatne pojemniki do segregacji odpadów trafiły na ustrzyckie osiedla oraz na tereny wiejskie. Z propozycji skorzystały Wspólnoty i Spółdzielnie Mieszkaniowe z terenu naszej gminy oraz Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Ustrzykach Dolnych. Przy budynkach wielolokalowych zostały ustawione pojemniki do segregacji odpadów o pojemności 240 litrów, 660 litrów oraz 1100 litrów.

Jednostki, które otrzymały kontenery do segregacji opadów zostały zobligowane do zagospodarowania terenu. Ich zadaniem było utwardzenie placu przygotowanego pod pojemniki, ustawienie zadaszonych altan, wiat lub boksów śmietnikowych. W ten sposób odpady komunalne zostają zabezpieczone przed rozciąganiem ich przez zwierzynę, czy przewracaniem kontenerów przez niesprzyjające warunki atmosferyczne.

 

Idea segregowania odpadów w społeczności lokalnej jest bardzo ważna. Podnosi to nie tylko świadomość ekologiczną mieszkańców, ale przede wszystkim przyczynia się do zmniejszenia ilości wysypisk śmieci. Recykling pozwala na ograniczenie zużycia energii i wody potrzebnych do produkcji różnego rodzaju tworzyw, surowców i innych materiałów. Co więcej do atmosfery przedostaje się mniej węgla oraz zanieczyszczeń.

 

Źródło: Portal Gminy Ustrzyki Dolne

 

ZOBACZ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE