Reklama

Nowe pojazdy dla pograniczników

Opublikowano:
Autor:

Nowe pojazdy dla pograniczników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wdrożono kolejny etap wsparcia logistycznego dla placówek ochraniających zewnętrzną granicę UE. Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG otrzymają nowe pojazdy oraz sprzęt specjalistyczny, a na terenie komendy w Przemyślu budowana jest strzelnica.

W ostatnich dniach Straż Graniczna na Podkarpaciu została doposażona o 20 nowych pojazdów patrolowo-szosowych (Opel Astra) oraz 8 pojazdów terenowych (Toyota Land Cruiser oraz Ford Ranger). Dodatkowo, już w najbliższych tygodniach na granicę trafi 8 nowych, tzw. pojazdów obserwacyjno-patrolowych wyposażonych m.in. w kamery termowizyjne do zabezpieczenia granicy w porze nocnej.  Zadbano również o sprzęt służący do komunikacji, w minionym miesiącu placówki regionu otrzymały 50 nowych radiotelefonów.

Aktualnie wdrażane doposażenie jest największym na przestrzeni ostatnich lat, a jego beneficjentem są placówki SG ochraniające zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Uzyskane wsparcie pozwoli m.in. na wymianę wyeksploatowanych pojazdów oraz rozbudowę floty.

Obecna dostawa to pierwszy etap wsparcia. Do końca roku, Bieszczadzki Oddział  SG otrzyma kolejne pojazdy, w tym mikrobusy, pojazdy do przewozu osób zatrzymanych oraz samochody typu SUV.

Program modernizacji służb mundurowych pozwolił również na realizację budowy strzelnicy szkoleniowej, która aktualnie powstaje na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. To długo oczekiwany i bardzo istotny element pod względem szkoleniowym, który pozwoli na podniesienie umiejętności strzeleckim oraz bezpieczeństwa funkcjonariuszy SG.

W ramach wsparcia zewnętrznej granicy UE, na podkarpacki odcinek trafiło w ostatnich tygodniach m.in. 69 mobilnych zestawów kontrolerskich, a do końca roku BiOSG otrzyma 27 nowych zestawów ręcznych kamer termowizyjnych.

Bazą centralnego doposażenia Bieszczadzkiego Oddziału SG jest m.in. Program modernizacji służb mundurowych oraz środki z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE