Reklama

Nowe obostrzenia: Całkowite zamknięcie szkół w związku z pandemią!

Opublikowano:
Autor:

Nowe obostrzenia: Całkowite zamknięcie szkół w związku z pandemią! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas konferencji prasowej w środę (4.11) premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że nauka w trybie zdalnym zostaje rozszerzona o klasy 1-3 szkół podstawowych. Obostrzenie zacznie obowiązywać od poniedziałku 9 listopada.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował na konferencji prasowej, żeby pozostać w domach, ponieważ - jak mówił - według analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić około 5 tys. osób. "Po miesiącu możemy mieć ok. 150 tys. osób więcej niż mielibyśmy, gdyby każdy trzymał się tych zasad, które określamy" - powiedział premier.

Premier mówił, że po długiej dyskusji na forum rządu i z ekspertami zapadła decyzja o rozszerzeniu zasad bezpieczeństwa.

Te środki zapobiegawcze muszą być rozszerzone, pierwszy z nich to rozszerzenie nauczania zdalnego również na klasy od 1 do 3 i przedłużenie okresu pracy zdalnej dla uczniów powyżej 4 klasy do końca listopada. Na dzisiaj podajemy datę 29 listopada, być może będziemy musieli ją przesunąć" - powiedział premier.

Szef rządu zapowiedział przyznanie bonu dla nauczycieli w wysokości 500 zł, który ma pomóc w pokryciu kosztów zakupu sprzętu niezbędnego do pracy, np. kamerki internetowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE