Reklama

Nocne wichury w powiecie sanockim. Strażacy w akcji [AKTUALIZAJCA]

Opublikowano:
Autor:

Nocne wichury w powiecie sanockim. Strażacy w akcji [AKTUALIZAJCA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już ponad 40 razy interweniowali minionej nocy sanoccy strażacy w związku z silnym wiatrem. - Zgłoszenia spływają z całego powiatu, najczęściej dotyczą usuwania z dróg i posesji połamanych drzew - informuje Anna Kozłowska, rzecznik KP PSP Sanok.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Pielni. - Z powodu awarii prądu strażacy z OSP Pielnia udostępnili agregat prądotwórczy do urządzenia do podawania tlenu - relacjonuje Anna Kozłowska.

Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w godzinach od 22 do 2 w nocy. Zdecydowana większość dotyczy usuwania powalonych konarów i drzew. - Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Na powiatowych i gminnych mogą występować utrudnienia - informuje Anna Kozłowska.

Strażacy przez cały czas są w pełnej gotowości.

Bez prądu na godzinę 7 było około 1600 odbiorców z Sanoka - Usuwanie skutków wichur trwa na bieżąco. Nasi ludzie pracują w terenie, usuwanie awarii może potrwać kilka godzin - powiedział nam Łukasz Boczar z rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja.

Na całym Podkarpaciu strażacy interweniowali łącznie ponad 140 razy - najwięcej w powiatach krośnieńskim oraz jasielskim i sanockim. Strażacy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew i konarów. Usuwanie skutków silnego wiatru potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE