Reklama

Nocne obradowanie

Opublikowano:
Autor:

Nocne obradowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Godzina 22. To pora, kiedy radni opuszczają dopiero budynek Urzędu Gminy Komańcza, w którym zakończyła się sesja.

Sytuacja nie jest odosobniona, ponieważ w ostatnim czasie późne godziny wieczorne  wybierane są właśnie na obrady. Pytanie tylko dlaczego?

- To chory pomysł, żeby organizować sesję o godzinie 18 - zauważa Robert Piechocki, mieszkaniec Szczawnego. - Niektórzy radni mają małe dzieci. W sesji obowiązkowo uczestniczą też księgowa i sekretarka, które rano muszą przyjść niewyspane do pracy.

Problem dostrzega też Stanisława Bielawka, wójt gminy Komańcza.
- Wydaje mi się, że sesje rzeczywiście są organizowane zbyt późno, co dezorganizuje pracę w urzędzie – mówi. - Szczególne trudności odczuwają urzędnicy, którzy są niezbędni na sesji i w związku z tym muszą pozostać do dyspozycji rady nawet do późnych godzin nocnych. A rano następnego dnia o 7 pojawiają się znowu w pracy, co komplikuje później rozliczenie godzin.
Wójt zaznaczył, że jego zdaniem byłoby lepiej, gdyby sesje odbywały się w godzinach pracy urzędu lub rozpoczynałyby najpóźniej o 16.

Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE