Reklama

Nocna Jazda Ratowników - pomoc dla Grzegorza Karasia

Opublikowano:
Autor:

Nocna Jazda Ratowników - pomoc dla Grzegorza Karasia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 maja w Jedliczu odbędzie się 5 edycja Nocnej Jazdy Ratowników. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Chęć niesienia pomocy, ogromne zaangażowanie, wiele pozytywnych emocji - każda kolejna edycja Nocnej Jazdy Ratowników udowadniała, że wspólnymi siłami można osiągać o wiele więcej. Podobnie, jak w ubiegłych latach, impreza odbędzie się w maju, a dokładniej - 18 maja 2019 r. Pragniemy, aby w akcję włączyli się ratownicy z całej Polski, ponieważ jedność jest w tym przypadku największą siłą.

Tegoroczna edycja ma na celu wsparcie rehabilitacji Grzegorza – krośnieńskiego ratownika medycznego z 25-letnim stażem. Po doznaniu udaru jest on uzależniony od pomocy innych i wymaga ciągłej opieki. Nadzieją na powrót do normalnego życia jest ciągła i bardzo kosztowna rehabilitacja. Grzegorz ma serce do walki z przeciwnościami losu i nadal wierzy, że będzie mógł wrócić do pracy, aby nadal nieść pomoc innym.

Zainteresowane jednostki straży pożarnej (ochotniczej i zawodowej), przedstawiciele służb ratunkowych i mundurowych z całej Polski mogą już zgłaszać się do udziału w akcji. Mamy nadzieję, że również w tym roku nasza impreza będzie jednym z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce, a co najważniejsze pomoże Grzegorzowi.

Do włączenia się w akcję zachęcamy także firmy, instytucje, organizacje i osoby prywatne, ponieważ każda złotówka ma znaczenie. Wspólnie możemy stworzyć podczas imprezy wyjątkową atmosferę.

Tradycyjnie ratownicy spotkają się na parkingu rafinerii ORLEN Południe w Jedliczu. Szczegółowy plan imprezy nie jest jeszcze znany, ponieważ ciągle pojawiają się nowe pomysły i atrakcje. Będziemy o nich informować na bieżąco na łamach naszego Portalu. Na zakończenie spotkania sznur samochodów ratowniczych przejedzie ulicami Jedlicza, Dobieszyna, Krosna, Łężan i Miejsca Piastowego, a cała trasa przejazdu będzie wynosiła około 22 kilometrów.

Już teraz bardzo dziękujemy Burmistrz Jedlicza Jolancie Urbanik, Wójtowi Wojaszówki Sławomirowi Stefańskiemu, dyrektorowi i pracownikom Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowe w Krośnie, Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie, Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie, Zarządowi Gminnemu ZOSP RP w Jedliczu, prezesowi MKS Krosno którzy mocno zaangażowali się w naszą akcję.

We wcześniejszych spotkaniach uczestniczyły setki osób i setki jednostek ratowniczych. Dzięki temu udało się pomóc Hani Gancarz, Oliwii Kozie, Maćkowi Huczwie (pieniądzie przekazane były ze zbiórki dla ś.p. druha Łukasza Dubisa) i Olusiowi Kośkowi.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym zbiórkę na akcji przeprowadzi Fundacja "Pierwsza Pomoc" z Krosna. Już teraz można wpłacić dowolną darowiznę na leczenie Grześka.

Przekaż darowiznę na konto Fundacji "Pierwsza Pomoc"
04 1050 1562 1000 0090 8036 6710
z dopiskiem "Grzegorz Karaś leczenie i rehabilitacja"

W celu potwierdzenia uczestnictwa służb ratowniczych w Nocnej Jeżdzie Ratowników dla ratownika Grześka prosimy o kontakt:
mail: [email protected]
telefon:
601 872 050 - Marcin Mikosz
664 678 554 - Krzysiek Kozioł

Sponsorów i osoby chętne do współpracy prosimy o kontakt:
Marcin Mikosz – Krosno112.pl – tel. 601 872 050
Rafał Janocha - Prezes OSP Dobieszyn – tel. 501 038 446

 

Źródło: Nocna Jazda Ratowników 2019

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE