Reklama

Niebezpieczne drogi

Opublikowano:
Autor:

Niebezpieczne drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Według radnych powiatu leskiego poruszanie się po drogach powiatowych zagraża bezpieczeństwu pieszych. Przy ulicach nie ma chodników.

Sprawa została poruszona na ostatniej sesji przez radnego Mariana Feresztyna. W większości miejscowości miasta i gminy Lesko budowane są nowe chodniki, pobocza i przejścia dla pieszych. Radny zaznaczył, że powiat powinien wystąpić do ministerstwa o dofinansowanie tych inwestycji.

– Przykładem może być droga powiatowa biegnąca od Biedronki w stronę Łukawicy – tłumaczył. – Ruch w tamtym miejscu jest tak duży, że ludzie chodzą prawie rowami na osiedle przy ulicy Stawowej. Chodnik jest zrobiony dopiero w miejscu, gdzie kończy się droga powiatowa.

Podobny problem występuje na drodze z Olszanicy do Wańkowej, gdzie ruch szczególnie wzmożony jest w okresie letnim. Jest to krótsza droga na Przemyśl, dlatego często trasą poruszają się samochody ciężarowe.

– Aż się prosi, żeby zrobić tam chodnik – mówił. – Był nawet przypadek, że jadący tir zdmuchnął rowerzystę do rowu. Najniebezpieczniej jest jesienią. Szybciej zapada zmrok, a poboczem poruszają się dzieci – tłumaczył wzburzony. 

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE