Reklama

Nie będzie obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych!

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na razie nie planujemy żadnych dodatkowych obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych. Apelujemy jednak o przestrzeganie na nich zasad sanitarnych – poinformował na konferencji prasowej we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister pytany o możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń dotyczących przeprowadzania imprez okolicznościowych z powodu tego, że w wielu przypadkach stają się ogniskiem nowych zakażeń, odpowiedział, że resort na razie nad nimi nie pracuje.

"W tej chwili bardzo szczegółowo analizujemy (sytuację związaną z imprezami rodzinnymi – PAP). Nie ma żadnych decyzji, czy będą jakieś ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę osób na weselach czy dużych imprezach rodzinnych" – powiedział. Jednocześnie zauważył, że jest to trudna decyzja i będzie ona przemyślana, bo wiele osób planuje takie wydarzenia z wyprzedzeniem, ale – jak powtórzył – na razie takiej decyzji nie ma.

 

Kraska skomentował też aktualną sytuację dotyczącą nowych zakażeń.

"To pojedyncze ogniska. Nie mamy żadnych dużych ognisk. W dalszym ciągu dominują powroty z wakacji, duże imprezy rodzinne. To są te rozproszone ogniska, gdzie mamy osoby zakażone koronawirusem" – wyjaśnił.

 

Przypomniał też o obowiązku zakrywania ust i nosa, przestrzeganiu higieny rąk i o zachowywaniu dystansu.

Resort zdrowia podał we wtorek, że wykryto 763 nowe zakażenia choroby. Tym samym łączna ich liczba od początku epidemii wzrosła do 63 tys. 73. Zmarło też kolejnych 17 chorych, w sumie 1 977 chorych. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano we wtorek w województwie: małopolskim (141), mazowieckim (99), pomorskim (93) i w śląskim (89). Najmniej w lubuskim (6). (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE