Reklama

NA CZASIE: Powinniśmy uczyć się od lepszych. Jak podnieść jakość świadczonych usług medycznych

Opublikowano:
Autor:

NA CZASIE: Powinniśmy uczyć się od lepszych. Jak podnieść jakość świadczonych usług medycznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielec, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Nowa Dęba i Kolbuszowa podpisali umowę o utworzeniu Konsorcjum, które przystąpi do kontraktowania usług z NFZ w ramach jednej umowy. To był iście historyczny krok - gratulowała Wicemarszałek Ewa Draus.

W województwie podkarpackim działa pięć dyspozytorni: Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Sanok i Mielec. To strategiczne jednostki, ponieważ odpowiadają m.in. za wysyłanie karetek w miejsce interwencji. Mielecka dyspozytornia, obejmuje swym działaniem powiaty stalowowolski, tarnobrzeski, kolbuszowski i mielecki - informuje RESinet.pl.

Łącznie w mieleckim rejonie pracuje siedemnaście Zespołów Ratownictwa Medycznego. W rejonie, za który odpowiada mielecka dyspozytornia od 1 kwietnia 2019 r. na okres przejściowy tj. 2 lata, ma obowiązywać jedna umowa z NFZ na ratownictwo medyczne.

Umowa Konsorcjum polega na współrealizacji kontraktu z NFZ, w którym Mielec, jako że posiada dyspozytornię, staje się liderem i będzie podpisywał umowę z Funduszem oraz reprezentował pozostałych uczestników konsorcjum. Po wspomnianym okresie przejściowym, Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym zakłada, że powstaną samodzielne pogotowia (odłączone od szpitali) i bezpośrednio podległe pod Ministerstwo Zdrowia.

 

– Wszystko to ma jeden cel: podniesienie poziomu usług medycznych w zakresie ratownictwa. Chodzi o to, by pomoc docierała jeszcze szybciej, ratownictwo było coraz nowocześniejsze, bo takie są oczekiwania społeczne. Podpisanie umowy, ale i wszystkie rozmowy wokół ratownictwa, przełożą się na jego rozwój – powiedziała Wicemarszałek Ewa Draus, życząc wysokich kontraktów z NFZ oraz zapewniając ze swojej stronie o chęci pomocy i otwartości.

 

– Mielec, jako że posiada dyspozytornię, staje się Liderem i będzie podpisywał umowę z NFZ, reprezentując przy tym pozostałych Uczestników Konsorcjum – wyjaśnia Maria Napieracz, dyrektor mieleckiego pogotowia.

– Podpisanie umowy konsorcjum to historyczny moment, związany z nowym sposobem funkcjonowania ratownictwa medycznego. Chciałbym serdecznie podziękować dyrektorom poszczególnych stacji pogotowia, szpitali oraz starostom powiatów za sprawne przeprowadzenie wszelkich działań – mówił starosta mielecki Stanisław Lonczak.

 

Źródło: rynek zdrowia.pl 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE