Reklama

"Na co poeci w świecie marnym"? Wieczór literacki z Antonim Liberą i Januszem Szuberem

Opublikowano:
Autor:

"Na co poeci w świecie marnym"? Wieczór literacki z Antonim Liberą i Januszem Szuberem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Realizowany w ubiegłym roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku cykl spotkań z wybitnymi autorami i znawcami literatury doczekał się kolejnej edycji. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 20 maja w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku.

Od maja do października 2019 r. w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku będą odbywały się wieczory literackie z udziałem Antoniego Libery i Janusza Szubera. Spotkania mają na celu prezentację utworów wybitnych poetów, których dzieł nie znajdziemy w wykazie lektur szkolnych, są one natomiast kamieniami milowymi w definiowaniu naszej tożsamości kulturowej.
W ramach projektu przewidziano spotkania dla dorosłych czytelników oraz warsztaty adresowane do młodzieży licealnej.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 maja o godzinie 18:00 w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku, poprowadzą je Antoni Libera i Janusz Szuber.


Fryderyk Hölderlin (1770 – 1843). Prorok kryzysu nowoczesności” – Antoni Libera podejmie się czytania wierszy i razem z Januszem Szuberem będą komentować wybrane utwory.

Dla Młodzieży licealnej przygotowano warsztaty „Hölderlin – zapomniany wieszcz niemieckiego romantyzmu”, które poprowadzi Antoni Libera.
Zapraszamy.

 

Zadanie „Hölderlin, Kawafis, Eliot, Szpotański.” Antoni Libera i Janusz Szuber czytają wybitnych poetów” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE