Reklama

Morawiecki: priorytetem jest rozwój badań dotyczących koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Morawiecki: priorytetem jest rozwój badań dotyczących koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Priorytetem na najbliższe tygodnie i miesiące jest rozwój w Polsce badań, dotyczących koronawirusa, abyśmy jak najszybciej mogli być samowystarczalni jeśli chodzi o produkcję leków i testów - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się z szefem zespołu, który opracował polski test.

"Miałem dzisiaj wielką przyjemność rozmowy z panem profesorem Markiem Figlerowiczem z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Pan Profesor kieruje Zespołem, który opracował polski test na koronawirusa" - napisał w piątek na Facebooku Mateusz Morawiecki.

"Bardzo mu za to podziękowałem, bo efekt Ich ciężkiej pracy ma dzisiaj nie tylko wymiar medyczny, ale także psychologiczny. Ta wspaniała wiadomość wlała w serca wielu Polaków nadzieję, i dała nam wszystkim poczucie, że zyskujemy przewagę nad wirusem" - dodał szef rządu.

"Dla mnie priorytetem na najbliższe tygodnie i miesiące jest rozwój tego typu badań w Polsce, abyśmy jak najszybciej mogli być samowystarczalni – także jeśli chodzi o produkcję leków i testów. Ma to dziś strategiczny wymiar dla całego państwa polskiego. Jeszcze raz wielkie brawa dla naukowców z Poznania!" - czytamy we wpisie premiera. (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE