Reklama

MON: wojsko dostarczyło maseczki i płyn do dezynfekcji do 49 placówek medycznych

Opublikowano:
Autor:

MON: wojsko dostarczyło maseczki i płyn do dezynfekcji do 49 placówek medycznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojskowi 1. Brygady Logistycznej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych dostarczyli maseczki i płyny do dezynfekcji do 49 placówek medycznych - poinformował w sobotę na Twitterze resort obrony narodowej. Środki ochronne trafiły do placówek m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Elblągu, Kościerzynie, Siedlcach.

Z kolei minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że w sobotę 21 żołnierzy z 4. Pułku Chemicznego z Brodnicy przeprowadziło dezynfekcję szpitala w Wołominie (woj. mazowieckie). "Wojska chemiczne od samego początku epidemii pomagają w walce z koronawirusem" - zaznaczył na Twitterze szef MON.

W kolejnym wpisie minister poinformował, że w sobotę ponad 1,6 tys. żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej wsparło Policję w patrolowaniu skwerów, parków oraz lasów miejskich. Szef MON zaznaczył, że żołnierze monitorują także miejsca nad jeziorami, plaże i deptaki w miejscowościach nadmorskich.

Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy oraz specjalistyczny sprzęt wojskowy. Żołnierze wspierają też służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tylko w sobotę w działania zaangażowanych było 8488 żołnierzy i pracowników wojska oraz 952 jednostki sprzętu wojskowego.(PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE