Reklama

Mój najlepszy przyjaciel

Opublikowano:
Autor:

Mój najlepszy przyjaciel - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyjaciel wysłucha, pomoże, rozbawi. Dzieci wiedzą o tym najlepiej, dlatego chętnie chwaliły się swoimi ulubieńcami podczas pokazu zwierząt "Mój przyjaciel".

28 i 29 czerwca w Osiedlowym Domu Kultury Gagatek w Sanoku zorganizowano 24. edycję pokazu zwierząt. W pierwszy dzień oczy przybyłych zwrócone były przede wszystkim w stronę kotów, chomików, a nawet jaszczurek. Po pokazie nastąpiło rozstrzygnięcie finału konkursu plastycznego "Cztery łapy", któremu w tym roku przyświecało hasło Mądra adopcja.

- Nasza praca niejednokrotnie polega na odbieraniu właścicielom zwierząt -  mówi Ania, inspektor z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Otoz Animals.  - Ludzie coraz częściej zwracają uwagę  na dobro zwierząt, alarmują policję, straż miejską, bądź nasze stowarzyszanie o krzywdzie, jaka je spotyka. Ludzie porzucają zwierzęta, dlatego że są stare lub im się znudziły.

Dużym zainteresowaniem w czasie pokazu cieszyły się porady felinoterapeuty. Jest to nowa forma terapii, która zyskuje coraz większą popularność.

- Felinoterapia to leczenie i rehabilitacja za pomocą kota -  wyjaśnia Jolanta, która jest wykwalifikowanym terapeutą felinoterapii. -  Koty sprawdzają się zarówno w leczeniu niepełnosprawnych dzieci, jak i osób starszych.  

Osoby podejmujące się adopcji muszą pamiętać, że jest to bardzo odpowiedzialna decyzja.

- Musimy mieć świadomość, że zwierzęta czasem chorują, trzeba wydać na nie pieniądze,  rozumieć ich potrzeby – mówi Norbert ze schroniska Wesoły Kundelek w Lesku. - Zwierzęta, które trafiają do adopcji, często nie potrafią odnaleźć się w nowym miejscu, dlatego istotne jest okazanie im zrozumienia i wsparcia. Zachęcam wszystkich do mądrej i rozważnej adopcji – dodaje na koniec.

Drugi dzień w Gagatku zadedykowany był psom rasowym i nierasowym. Zainteresowani korzystali z darmowych porad weterynaryjnych, podczas pokazu zorganizowano również zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Cały dochód z biletów przeznaczony został na pomoc bezdomnym kotom. Organizatorami pokazu był Osiedlowy Dom Kultury Gagatek oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Otoz Animals.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE