Reklama

Minister Infrastruktury skierował do realizacji 3 inwestycje drogowe na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Minister Infrastruktury skierował do realizacji 3 inwestycje drogowe na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji i 2 aneksy do programów inwestycji dla zadań drogowych, w tym 3 z województwa podkarpackiego. Łączny koszt wszystkich 11 zadań to ponad 400 mln zł.

Zadania te będą realizowane oprócz Podkarpacia także w województwach: mazowieckim, opolskim, śląskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

Są one związane z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś, poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i sygnalizacji świetlnej, budową przepustów i mostów na drogach krajowych, zabezpieczeniem przed nadmiernym hałasem komunikacyjnym oraz wyprowadzeniem nadmiernego ruchu drogowego z obszarów zabudowanych.

Źródło: MI

 

Województwo podkarpackie

  • Rozbudowa DK 9 w związku z budową mostu przez potok Kobyle w m. Domaradz (aneks)

Zakres inwestycji obejmuje budowę mostu przez potok Kobyle w miejscowości Domaradz. Długośc odcinka DK9 objętego pracami to 164 m, natomiast dł. budowanego mostu wynosi 12,8 m.

Okres realizacji: 2019-2020

 

  • Budowa chodnika w ciągu DK 9 w m. Tarnowska Wola

Zakres zadania obejmuje budowę ciągu pieszego wzdłuż drogi krajowej nr 9 w miejscowości Tarnowska Wola o planowanej długości 1,8 km wraz z budową przejścia dla pieszych i instalacją oznakowania D-6 na wysięgniku. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych poruszających się wzdłuż drogi.

Okres realizacji: 2019-2020

 

  • Budowa przepustu w ciągu DK 28 w m. Besko

Zadanie polega na budowie przepustu wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 28 w km od 257+618 do km 257+718 w miejscowości Besko, a na czas jego realizacji zaplanowano budowę tymczasowego objazdu.
Okres realizacji: 2021

 

 

Źródło: gddkia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE