Reklama

Międzynarodowe Forum Pianistyczne oraz Festiwal Forum "Bieszczady bez granic" w Sanoku. Start 4 lutego!

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowe Forum Pianistyczne oraz Festiwal Forum "Bieszczady bez granic" w Sanoku. Start 4 lutego! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku Międzynarodowe Forum Pianistyczne oraz Festiwal Forum „Bieszczady bez Granic” zaplanowano w dniach od 4 do 9 lutego w Sanockim Domu Kultury i na Arenie w Sanoku. Organizatorzy przewidzieli aż sześć wyjątkowych wydarzeń muzycznych.

Poniżej zamieszczamy program imprezy:

04.02.2018 Gala Inauguracyjna XIII MFP "Bieszczady bez granic" - "Fortepian & Perkusja"

19:00 Sanok SDK

Historyczny jubileusz 90-lecia Maestry Lidii Grychtołówny

Lidia Grychtołówna naukę gry na fortepianie zaczęła uczyć się od rodziców w wieku lat 3. Następnie, od 6 roku życia uczyła się u Wandy Chmielowskiej. W latach 1941-1944 uczyła się prywatnie u Karola Szafranka. W latach 1945-1951 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Wandy Chmielowskiej. Po ukończeniu studiów z najwyższym wyróżnieniem kontynuowała naukę u prof. Zbigniewa Drzewieckiego, a w latach 1957-1959 brała udział w kursach pod kierownictwem Artura Benedettiego Michelangeliego.

„Lidia Grychtołówna zmusza do podziwu swoją witalnością, swoją osobowością a la Martha Argerich. Potrafi wygrać wszystkie odcienie, wszystkie kolory i nie wiadomo co bardziej podziwiać: jej unerwione uderzenie, jej staccato a la Horowitz, jej czuły liryzm, czy cudowne frazowanie.” Pisał krytyk prestiżowego francuskiego pisma "Diapason".

 

05.02.2018 Forum Miastu - Sasha Strunin i Gary Guthman Jazz Show

19:00 Arena Sanok

Gary Guthman występował jako solista ze wszystkimi największymi orkiestrami symfonicznymi. Został uznany przez krytyków amerykańskich za jednego z najpopularniejszych trębaczy solistów naszych czasów. Dostał doroczną nagrodę krytyki amerykańskiej jako solista i równocześnie aktor rewii muzycznej Forever Swing, która przez 2 lata z wielkim sukcesem odbywała tournee po USA. W ciągu przeszło 30 lat swojej muzycznej kariery Gary Guthman występował jako solista z ok. 200 orkiestrami symfonicznymi na kilku kontynentach.

Sasha Strunin - polska piosenkarka pochodzenia rosyjskiego. Początkowo wykonawczyni muzyki pop, wraz z wydaniem drugiej solowej płyty obrała nowy kierunek muzyczny, oscylując wokół jazzu. Absolwentka Wydziału Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2009 rozpoczęła solową działalność muzyczną. Do 2013, wokalistka sprzedała prawie 30 tysięcy płyt i wystąpiła na ponad 300 koncertach.

 

06.02.2018 Muzyczna rodzina Osokinów W Hołdzie Tatianie Shebanovej

19:00 Sanok/SDK

Andrejs - laureat najważniejszych na świecie konkursów pianistycznych - w tym Leeds, Rubinstein, Long-Thibaud, królowej Elżbiety, a także International German Piano Prize. Urzędujący w Londynie Andrejs jest jednym z najbardziej rozchwytywanych łotewskich pianistów.

Georgij - finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował między innymi z Lwowską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Amber z Lipawy, Narodową Orkiestrą Armenii, Orkiestrą Kameralną Wratislavia oraz Sinfoniettą Cracovią.  

Sergey - jeden z najwybitniejszych łotewskich pianistów i autorytetów, absolwent Konserwatorium Moskiewskiego, pedagog. Wielu z jego studentów i uczniów zyskało ogromne sukcesy na międzynarodowych konkursach i festiwalach, wśród nich - Simkus Andrey Osokin, Artis Arnicane Olga Jegunova i Elina Bertina.

07.02.2018 Laureaci „Złotych Parnasów” z Orkiestrą Lwowską

19:00 Sanok/SDK

LWOWSKA ORKIESTRA KAMERALNA “AKADEMIA” Powstała w  1959 roku w Lwowskim konserwatorium jako pierwszy zespół tego typu w Ukrainie i już od ponad pół wieku pozostaje ozdobą swojej alma mater, szanowanym zespołem daleko poza granicami Lwowa, który stale koncertuje i bierze udział w rozmaitych imprezach artystycznych.

Kierownikiem artystycznym orkiestry jest wybitny kompozytor, prof. Myrosław Skoryk, kierownik i koncertmistrz – prof. Artur Mykytka, dyrygent – prof. Igor Pylatiuk. Orkiestra jest laureatem wielu narodowych i międzynarodowych konkursów.

08.02.2018 Recital mistrzowski Kevinna Kennera (USA)

19:00 Sanok/SDK

Kevin Kenner dał się poznać światowej publiczności jako siedemnastolatek, gdy na MKP im. F. Chopina w Warszawie w 1980 roku zdobył 10 nagrodę i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Na Konkurs Chopinowski w Warszawie powrócił ponownie w 1990 roku, tym razem, by go wygrać.

Kevin Kenner występuje solo i jako kameralista. Koncertował z tak znakomitymi orkiestrami jak Halle Orchester, BBC Symphony Orchestra, Filharmonia Berlińska, warszawska Filharmonia Narodowa, Brukselska Radiowo-Telewizyjna Orkiestra Symfoniczna, NHK Symphony. Grał z orkiestrami amerykańskimi m.in. z San Francisco, San Diego, Salt Lake City, Kansas City, New Jersey, Rochester, Baltimore, St.Paul.

09.02.2018 Gala Finałowa – Koncerty fortepianowe "Polska Niepodległa"

19:00 Sanok/SDK

LWOWSKA ORKIESTRA KAMERALNA “AKADEMIA” powstała w  1959 roku we Lwowskim konserwatorium jako pierwszy zespół tego typu w Ukrainie i już od ponad pół wieku pozostaje ozdobą swojej alma mater, szanowanym zespołem daleko poza granicami Lwowa, który stale koncertuje i bierze udział w rozmaitych imprezach artystycznych.

Kierownikiem artystycznym orkiestry jest wybitny kompozytor, prof. Myrosław Skoryk, kierownik i koncertmistrz – prof. Artur Mykytka, dyrygent – prof. Igor Pylatiuk. Orkiestra jest laureatem wielu narodowych i międzynarodowych konkursów.

Orkiestra zagra 9 lutego o godzinie 19:00 w Sanockim Domu Kultury na Gali Finałowej XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic".

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE