Reklama

Miasto zaoszczędzi na wiceburmistrzu

Opublikowano:
Autor:

Miasto zaoszczędzi na wiceburmistrzu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Matuszewski będzie miał jednego zastępcę - będzie nim Paweł Hydzik powołany na stanowisko wiceburmistrza ds. gospodarki komunalnej i architektury.

Paweł Hydzik jest sanoczaninem, ma 41 lat, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Z wykształcenia jest ekonomistą, ma tytuł doktora w tej dziedzinie.

Pracował m.in. w Stomilu, Politechnice Rzeszowskiej (Katedra Metod Ilościowych, wydział Zarządzania), Ministerstwie Środowiska, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Surowcowej i Analiz oraz dyrektora Departamentu Nadzoru Geologicznego. Jest autorem licznych publikacji naukowych i ekspertyz z zakresu ekonomii, rozwoju regionalnego i biostatystyki.

W latach 2000-2005 pełnił funkcję radnego dzielnicy Śródmieście miasta Sanoka, 2016-2018 roku był przewodniczącym Zarządu dzielnicy Zatorze miasta Sanoka.

- Jak widzą państwo pan Paweł Hydzik ma bogatą karierę świadczącą o tym, że dobór osoby na stanowisko wiceburmistrza jest odpowiednie - skomentował Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Pawłowi Hydzikowi podlegać będą wydziały: geodezji i architektury i planowania przestrzennego, gospodarki komunalnej i lokalowej, ochrony środowiska i odpadami, inwestycji i remontów kapitalnych, rozwoju miasta oraz biuro zamówień publicznych i stanowisko do spraw energetyki.

- Powołanie tylko jednego zastępcy jest działaniem pilotażowym, ale jeśli się sprawdzi, to przy nim zostaniemy - powiedział Tomasz Matuszewski. Zwrócił też uwagę na dodatkowe pieniądze, które uda się zaoszczędzić rezygnując z powołania drugiego zastępcy.

Nadzór nad oświatą, polityką społeczną i miejskimi jednostkami związanymi z tą działalnością będzie sprawował Tomasz Matuszewski.

- Mamy mocny wydział edukacji, który myślę pomoże mi w tym, aby zapewnić działanie tych jednostek na odpowiednim poziomie - podsumował burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE