Reklama

Miasto w pigułce

Opublikowano:
Autor:

Miasto w pigułce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sesja Rady Miasta Sanoka była okazją do zadania po raz ostatni w kończącej się kadencji nurtujących radnych pytań.

Próg na Kenara

Radna Wanda Kot poprosiła w imieniu mieszkańców dzielnicy Zatorze o podjęcie działań mających na celu zamontowanie progu zwalniającego na ulicy Kenara oraz postawienie znaku drogowego ograniczającego prędkość do 20 km/h.

- Ta droga jest wyremontowana i prowadzi do boiska za szpitalem - argumentowała radna. - Jest bardzo uczęszczana i kilka już razy doszło na niej do poważnych wypadków z udziałem dzieci. W dodatku po żadnej stronie nie ma chodnika.

- Już jutro zwrócimy się do komisji bezpieczeństwa o próg zwalniający i znaki drogowe - zapewnił Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. - Problem zostanie rozwiązany bardzo szybko.

Rozjeżdżane drogi

Inny problem przedstawiła radna Agnieszka Kornecka-Mitadis.

- Mieszkańcy ulicy Dworskiej, Grodzkiej i Kalinowej martwią się, czym jest spowodowany przestój w pracach przy kanalizacji sanitarnej. Z kolei ulica Didura stała się skrótem dla kierowców tirów, którzy niszczą nawierzchnię.

Radna zaznaczyła, że kiedyś przy ulicy stał znak zabraniający przejazdu samochodom powyżej 3,5 tony, ale został usunięty. Dodała, że problem niszczenie dróg dotyczy wielu ulic na Dąbrówce. Zaproponowała, aby zwiększyć patrole policyjne.

Burmistrz zapewnił, że kanalizacja na pewno będzie zrobiona, a na ulicy Didura usunięty znak drogowy zostanie przywrócony. Obiecał też pozytywnie załatwić kwestię niszczejących dróg.

Plac zabaw

Adam Kornecki zapytał burmistrza o plac zabaw.

- Mieszkańcy Dąbrówki dopytują, kiedy będzie zrealizowana inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego. Chodzi o plac zabaw w rejonie ulicy Konopnickiej i Jarzębinowej. Sanoczanie mają obawy, czy koniec kadencji może spowodować wycofanie się z realizacji zadania.

- Mamy na to czas do końca grudnia - uspokajał burmistrz. - Firma, która wygrała przetarg na plac zabaw, na pewno ukończy go w terminie.

Co dalej z więzieniem?

Radny Ryszard Bętkowski zapytał o etap budowy w Sanoku więzienia.

Burmistrz Pióro wyjaśnił, że był ogłoszony pierwszy przetarg, który wyłonił wykonawcę na przygotowanie projektu więzienia.

- Okazało się jednak, że firma nie jest przygotowana, aby zrealizować tak duży projekt - mówił. - Umowa została więc unieważniona, W wyniku kolejnego przetargu wybrano innego wykonawcę, który przygotuje projekt więzienia najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE