Reklama

Miały być części samochodowe - był nielegalny tytoń.

Opublikowano: sob, 29 sie 2020 19:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas rutynowej kontroli przesyłek kurierskich prowadzonej przez funkcjonariuszy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), uwagę zwróciły przesyłki z zadeklarowanymi częściami samochodowymi i sprzętem AGD. W czasie kontroli okazało się, że w paczkach jest tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne przesyłek kurierskich z pomocą mobilnego urządzenia RTG. Do dalszej, szczegółowej rewizji wytypowanych zostało 10 przesyłek nadanych z województwa dolnośląskiego. Zgodnie z deklaracją nadawców, miały one zawierać części samochodowe oraz  sprzęt AGD.


W czasie kontroli okazało się, że w przesyłkach zamiast zadeklarowanego towaru znajduje się  20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, o rynkowej wartości ponad 14 tys. złotych.


W związku z wykryciem towaru, Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu wszczął postępowania karne skarbowe. Wszystkie paczki  miały trafić do odbiorców w woj. podkarpackim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE