Reklama

Mężczyzna wpadł pod lód [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 19 lut 2019 12:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście minut w lodowatej wodzie spędził wędkarz po tym, jak załamał się pod nim lód. Na szczęście wołanie mężczyzny o pomoc usłyszeli pracownicy żwirowni, którzy powiadomili o zdarzeniu służby ratunkowe.

O dużym szczęściu może mówić 44-letni wędkarz, pod którym załamał się lód. Do niebezpiecznego zajścia doszło w piątek na basenie poeksploatacyjnym żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej. Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali około godz. 12.30. Wędkarza udało się szybko wyciągnąć z wody, dzięki postawie świadków zdarzenia, którzy usłyszeli wołanie o pomoc i powiadomili służby ratunkowe.

Okazało się, że mężczyzna znajdował się w odległości około 50 metrów od linii brzegowej. Dzięki odpowiedniemu kombinezonowi, w który był ubrany mężczyzna, utrzymywał się on na powierzchni wody i nie zatonął. Szybka reakcja służb pozwoliła na wydobycie mężczyzny z wody już po kilkunastu minutach. Po przebadaniu przez lekarza został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy wchodzenie na lód i ślizganie się po zamarzniętych jeziorach, stawach czy rozlewiskach jest bardzo niebezpieczne, szczególnie teraz, gdy panują dodatnie temperatury. Nigdy nie znamy grubości lodu, poza tym w różnych miejscach mogą znajdować się przeręble.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE