Reklama

Mężczyzna podejrzany o pedofilię usłyszał zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna podejrzany o pedofilię usłyszał zarzuty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 34-letni sanoczanin podejrzany o usiłowanie popełnienia przestępstwa na tle seksualnym na osobie poniżej 15 roku życia, usłyszał zarzuty. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz kontaktowania się z osobami poniżej 15 roku życia. Grozi mi do trzech lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek 31. lipca na osiedlu Wójtostwo w Sanoku po tym, jak miał się rzekomo umówić na spotkanie z 13-latką. Dzień później Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo o czyn z art. 13 par. 1 i 2 w związku z art. 200A par. 1 Kodeksu Karnego, czyli tzw. nieudolnego usiłowania nawiązania kontaktu przez internet z małoletnim poniżej 15 roku życia, celem popełnienia tzw. przestępstwa przeciwko wolności seksualnej - wyjaśnia Izabela Jurkowska Hanus, szefowa sanockiej prokuratury. Przestępstwo zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sanockiej komendy zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanego nośniki danych, które zostaną poddane ekspertyzie przez biegłych informatyków śledczych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku. - Mężczyzna opuścił areszt, został objęty policyjnym nadzorem i ma zakaz nawiązywania kontaktów z osobami poniżej 15. roku życia – powiedziała nam Izabela Rowińska z sanockiej policji.

Dla dobra śledztwa i osób biorących w nim udział zarówno policja, jak i prokuratura, nie ujawnia szczegółowych informacji w sprawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE