Reklama

Maria Kozimor, uczennica PSM w Sanoku zakwalifikowała się do finału XIX Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego im. Czesława Droździewicza

Opublikowano:
Autor:

Maria Kozimor, uczennica PSM w Sanoku zakwalifikowała się do finału XIX Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego im. Czesława Droździewicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marysia gra na gitarze pod opieką dr Iwony Bodziak.

XIX Międzynarodowy Festiwal Gitarowy im. Czesława Droździewicza miał miejsce w Krynicy Zdroju w dniach 17-24 lutego i odbył się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na konkurs zgłosiło się 46 najlepszych, młodych gitarzystów z Czech, Polski, Portugalii i Ukrainy. Finalistów, wśród których znalazła się Maria Kozimor, wyłoniło międzynarodowe jury pod przewodnictwem dr. hab. Marka Nosala z Akademii Muzycznej w Katowicach. Marysia otrzymała wyróżnienie w grupie do  lat 17.

Giulio Regondi, Manuel Maria Ponce, Girolamo Frescobaldi oraz  Fernando Sor to kompozytorzy, których utwory sprawiły, że w długiej  24-letniej historii Festiwalu Maria Kozimor dołączyła do grona dziewięciu  sanockich laureatów konkursu, który zawsze był mekką dla  utalentowanych młodych muzyków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE