Reklama

Marek Nowosielski mistrzem Polski

Opublikowano:
Autor:

Marek Nowosielski mistrzem Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marek Nowosielski w pięknym stylu zakończył sezon. 61-letni sanoczanin został mistrzem Polski w biegu po schodach na 30. piętro.

Zawody przeprowadzono w najwyższym wieżowcu w Katowicach, czyli Altusie (125 m wysokości, 30 kondygnacji naziemnych). Biegacze mieli do pokonania 110 metrów (593 schody). Weteran skrupulatnie przygotował się do rywalizacji. Tydzień przed zawodami pojechał na Śląsk, by skorzystać z możliwości zapoznania się z trasą.

– To, co zobaczyłem, zaskoczyło mnie – mówi Nowosielski. – Trenowałem m.in. u siebie w bloku, gdzie schodków jest mniej i są niższe. W budynku, w którym przeprowadzono zawody, stopni było więcej i było bardziej stromo, co utrudniało złapanie rytmu. To zupełnie inne bieganie niż na ulicy. Podpatrzyłem, że niektórzy zawodnicy wydatnie pomagali sobie rękoma.
Biegacze startowali co 30 sekund, by nie stworzyć tłoku na klatce schodowej. Zaczynali przed budynkiem, do którego prowadziło kilka schodków.

Nasz zawodnik zaczął za szybkim tempem, co odczuł na późniejszym etapie. Nie miał doświadczenia w biegu tego typu. Mimo trudności udało mu się uzyskać dobry wynik – 3 min. 44,61 s. Celował w nieco lepszy rezultat, ale tytuł mistrza kraju w kategorii 60-65 lat kompensuje to z nawiązką. Ogółem Nowosielski znalazł się na 84. miejscu w gronie 297 zawodników. Zwyciężył Mateusz Marunowski (02:49,79) z Jaworzna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE