Reklama

Maciej Pietryka: Budowa drużyny to długotrwały proces - wynik to sprawa drugorzędna [WYWIAD]

Opublikowano:
Autor:

Maciej Pietryka: Budowa drużyny to długotrwały proces - wynik to sprawa drugorzędna [WYWIAD] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanoczanin, przedsiębiorca i miłośnik hokeja postanowił wesprzeć drużynę STS Sanok w sezonie 2020/21. Ciężko pracuje na swój sukces i mocno trzyma kciuki za sukcesy sanockiej drużyny hokejowej.

Korso:  Zostałeś jednym ze sponsorów sanockiego hokeja, skąd ten pomysł?

MP:  Decyzję o wsparciu finansowym dla sanockiego hokeja podjąłem po spotkaniu z Maciejem i Michałem Radwańskimi. Podczas tego spotkania, przedstawiono mi plan rozwoju drużyny oraz charakterystykę działań marketingowych, brzmiało to sensownie - wiec jestem na tak.
Ponadto już od dziecka chodziłem na mecze STS-u na Torsanie, również kilka lat sam trenowałem hokej, dlatego sponsoring drużyny STS Sanok nie jest dla mnie kwestią wyłącznie biznesową. 


Korso:  Prowadząc firmę, która ciągle się rozwija i ma już sporo filii zapewne masz mało wolnego czasu. Czy znajdujesz go, aby pójść na mecz hokeja?

MP:  Brak czasu dzisiaj, to bolączka niestety wielu z nas. Prowadząc firmę od kilku lat, nauczyłem się tak gospodarować czasem, aby mieć go i dla siebie. Myślę, że dzięki temu będę mógł być na większości z meczów, które będą odbywały się w Sanoku. Mamy najlepszych kibiców w Polsce, to chyba zrozumiałe, że ja również chcę być jej częścią. 

Korso:  Budując zespół, obojętnie czy to sportowy, czy branżowy potrzeba strategii. Na czym Twoim zdaniem powinni się skupić działacze STS-u?

MP:  W mojej opinii zarząd i działacze już podjęli wiele trafnych decyzji, w drużynie przede wszystkim gra wielu wychowanków, a o tym mowa była już dawno, że tak należy zrobić. Nikt nie będzie tak walczył i zostawiał serca na lodzie jak zawodnicy stąd.  
Po pierwszych meczach można zauważyć, że cała drużyna walczy o każdy centymetr lodu, dorównując poziomem gry drużynom z czołówki tabeli PLH, bardzo to widać i bardzo to cieszy wszystkich. Zresztą to się czuje, będąc na meczu.

Korso:  Kto powinien Twoim zdaniem stanowić trzon drużyny, wychowankowie czy zawodnicy z innych klubów?  

MP:  Jak już wcześniej mówiłem, trzonem drużyny powinni być wychowankowie, ale ważne jest też wsparcie w postaci zawodników starszych z innych drużyn czy obcokrajowców, które pozwoli młodym przy nich rozwinąć skrzydła i zmotywować ich do jeszcze większej pracy. 

Korso:  Czego się spodziewasz po tym sezonie po sanockiej drużynie?

MP:  W tym sezonie spodziewam się wyrównanej walki, wysokiej frekwencji kibiców, jak zawsze najlepszego dopingu w Polsce. Cieszę się, że STS Sanok wrócił do Ekstraklasy, a moja firma może się w jakiś sposób do tego przyczynić. Budowa drużyny to długotrwały proces, w tym sezonie wyniki to sprawa drugorzędna. Przyjdzie czas i na świętowanie, jestem tego pewny i mocno trzymam za nich kciuki.

Korso:  Dziękujemy za rozmowę i życzymy nam wszystkich rychłego świętowania wraz z drużyną STS Sanok.

MP: Ja również dziękuję bardzo i do zobaczenia oczywiście na trybunach Areny!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE