Reklama

LESKO. Zaprasza na wystawę inną niż wszystkie!

Opublikowano:
Autor:

LESKO. Zaprasza na wystawę inną niż wszystkie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 550 lat miasta Leska ukazane na niecodziennej, bo teatralizowanej wystawie historycznej. Już od najbliższej niedzieli 4 października będzie można podziwiać ją w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku.

 „Jedno życie leskie – dziejowe szelesty miasta” to historyczna wystawa o Lesku, na którą czekaliśmy całe lata! Doczekaliśmy się jej w roku rozpoczynającym 550-lecie istnienia miasta Leska.

 

 


 

 

Już od najbliższej niedzieli 4 października każdy z Was będzie mógł przeżyć teatralizowaną lekcję historii na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na zwiedzających czekać będzie niezwykłe połączenie muzyki, światła, mroku, cieni i historycznych eksponatów leskich skomponowanych w jedność przez Jarosława Figurę - wybitnego aktora, reżysera i scenografa z Lublina.

 

Będzie to przestrzeń pełna plastyki, dźwięku oraz działań interaktywnych z udziałem zwiedzających. Wernisaż wyróżni się dodatkowo działaniami teatralnymi, a całość z pewnością uruchomi Waszą wyobraźnię, przenosząc Was w świat przodków tworzących nasze miasto.

 

Pamięć o wielkich leszczanach i historii Leska znajdzie nareszcie na stałe swoje miejsce, do którego zapraszamy zarówno naszych mieszkańców jak i odwiedzających miasto turystów.
Wystawa będzie czynna dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00.

 

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

 

Projekt realizowany jest przez Bieszczadzki Dom Kultury przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesku, Leskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, Biura Promocji Kultury i Turystyki, uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lesku oraz Basenu Aquarius.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE