Reklama

Lesko niebawem w Programie Ogólnopolskiej Karcie Seniora

Opublikowano:
Autor:

Lesko niebawem w Programie Ogólnopolskiej Karcie Seniora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Urzędzie Miasta i Gminy trwają prace nad przystąpieniem leskich seniorów do ogólnopolskiego programu zainicjowanego i prowadzonego przez Stowarzyszenie „MANKO” z Krakowa.

Działania przygotowawcze są kontynuacją zapowiadanej jeszcze przed kampanią w 2018 roku obietnicą obecnego Burmistrza Miasta i Gminy Lesko, który już wówczas starał się wprowadzić gminę do tego projektu. Choć wtedy się nie udało, teraz wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli wszystkie formalności uda się załatwić zgodnie z planem, to już wiosną br. nasi seniorzy 60+ będą mogli cieszyć się ze zniżek na różne materiały i usługi na terenie całej Polski. Karta, którą otrzymają seniorzy z Gminy Lesko upoważnia do zniżek w wielu punktach, takich jak: sanatoria, uzdrowiska, hotele, przychodnie, gabinety lekarskie i rehabilitacji, instytucje kultury, a także sklepy spożywcze i wielobranżowe.

W całej Polsce już 200 tysięcy seniorów jest w jej posiadaniu i posługując się nią, ma uprawnienia do preferencyjnych rabatów sięgających nawet do 50%. Dodatkowo, każdego roku organizowana jest uroczysta gala, podczas której honorowani są najaktywniejsi seniorzy w poszczególnych gminach, a także wydawana jest ogólnopolska gazeta „Głos Seniora”.

Radni na środowej sesji Rady Miejskiej w Lesku 4 marca br. podjęli stosowną uchwałę, która pozwoli na podpisanie umowy ze stowarzyszeniem „MANKO”, a tym samym pozwoli seniorom z Gminy Lesko na uczestnictwo w ogólnopolskim programie.

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Lesko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE