Reklama

Reklama

Kto na burmistrza? Swój komentarz przedstawiła Elżbieta Łukaciejewska oraz Piotr Uruski

Opublikowano: 7 sierpnia 2018 06:00
Autor:

Kto na burmistrza? Swój komentarz przedstawiła Elżbieta Łukaciejewska oraz Piotr Uruski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybory samorządowe coraz bliżej. Mimo że nie znamy jeszcze ich daty, w Sanoku już od jakiegoś czasu mieszkańcy rozmawiają o pojawiających się kandydatach na fotel burmistrza. Do tej pory trzy osoby potwierdziły swój start. Na temat kandydatów swoje zdanie wyrazili europoseł Elżbieta Łukacijewska oraz poseł Piotr Uruski.

Elżbieta Łukacijewska:

- Uważam, że jeśli w Sanoku pojawia się kilku kandydatów na burmistrza, to świadczy o tym, że osoba, która obecnie rządzi w mieście, nie do końca spełnia oczekiwania ludzi. Gdybym była wyborcą w Sanoku, to dwoma rękoma głosowałabym za Jakubem Osiką, ponieważ znam go osobiście i wiem, że ma wiedzę, przebojowość, umiejętność zarządzania, nie mówiąc o umiejętności rozmawiania ze wszystkimi i szukania kompromisu.

Sanok z jego historią, mieszkańcami, kulturą i sztuką zasługuje na miano miasta europejskiego, do tego potrzebny jest otwarty umysł, otwarte serce i przebojowość burmistrza. Niestety, tych cech, próżno szukać u obecnego włodarza. Przypomnę chociażby zakaz wjazdu na płytę Rynku "konwoju wstydu" Platformy Obywatelskiej czy zakaz umieszczenia na witrynach sklepowych różnych plakatów.

Burmistrz, nawet, gdy coś mu się nie podoba, nie powinien wybiórczo zabraniać po to, aby zdobyć punkty u popierającej go partii politycznej, powinien wznieść się ponad i pokazać klasę. Powinien skupić się nie na doraźnej polityce, ale na tym, co jest dobre dla miasta. Uważam też, że nie wystarczy zaprosić do Sanoka znaną piosenkarkę, co też jest oczywiście ważne, ale należy podejmować działania, które sprawią, że ludzie będą chcieli przyjeżdżać do Sanoka i tutaj zostać. Takich działań ja niestety nie widzę.

Znam natomiast działania obecnego burmistrza zakazujące pisania o kontrkandydacie, co dla mnie jest nie do przyjęcia. Kulturą i klasą jest, aby każdy mógł się wypowiedzieć, tym bardziej że burmistrz nie utrzymuje gazety samorządowej z prywatnych pieniędzy, ale publicznych.

Wolałabym, aby burmistrz był bardziej ofensywny na wielu polach. Owszem, są w mieście inwestycje, ale raczej takie, które będą wymagały dotowania z budżetu miasta, a dla zrównoważenia, brak takich, które przynoszą dochody i zyski. Przykre jest to, że Sanok w ostatnim czasie zasłynął w kraju nie ze Skansenu czy Beksińskiego, ale z zakazów umieszczania plakatów, artykułów i organizowania konferencji dla konkurencyjnych grup politycznych.

 
Piotr Uruski:
- W chwili obecnej mamy trzech zgłoszonych kandydatów. Dla mnie dużą niespodzianka jest start Tomasza Matuszewskiego, któremu burmistrz Tadeusz Pióro dał szansę, wybierając go na dyrektora MOSiR-u. Jego start w wyborach uważam za nielojalność w stosunku do burmistrza, ale rozumiem, że jest demokracja i każdy ma prawo wystartować w wyborach.

Całe komentarze dostępne są w aktualnym numerze Korso Gazeta Sanocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  ELZA

  Jestem za Tomaszem Matuszewskim Ten czlowiek jest potrzebny dla Sanoka

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  bystry

  przebojowego burmistrza w Sanoku nie potrzeba

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  komuch

  Zyta dawaj przykłady przemyślanych inwestycji poprzedników, ale bystro.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -3

  Zyta

  Tak wyobcowanej i niekompetentnej władzy miejskiej Sanok nie miał od komuny. Miasto jest w stanie zapaści jako całość, a opluwanie poprzedników, opozycji i zakazy to główny sposób działania. Nie do końca przemyślane inwestycje realizuje dopiero w roku wyborczym, kosztem totalnego zadłużania miasta. Horyzonty myślowe tej władzy sięgają nie dalej niż swoi pisiewicze na na dobrze płatnych stołkach. Niedługo sanoczanie was ocenią.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -2

  konserwator

  Już w pierwszym akapicie Pani Łukacijewska demaskuje siebie w sposób okrutny. Kilku kandydatów na fotel burmistrza to rzekomo... kompromitacja dla obecnego burmistrza?(litości, teza iście europejska!).Głosowanie na p. Osikę dwoma rękoma - wierzę - w głosowaniach na dwie ręce formacja recenzentki jest najbardziej sprawna w Polsce. Głosowanie na p. Osikę bo go "znam osobiście" - kolesiostwo, nepotyzm, znajomi królika...- jak wyżej. My Sanocznie nie musimy być miastem europejskim, geograficznie jest ten fakt dawno rozstrzygnięty. Przez poprzednie trzy kadencje, jak nigdy dotąd, byliśmy "miastem europejskim" i wystarczy. Banialuki typu "otwarty umysł, otwarte serce(brr,to chirurgiczne termina...), przebojowość..." szczęśliwie dla mieszkańców, nie dotyczą p. Pióro. W końcu "władza" zajęłą się elementarzem ważnym dla każdego miasta - drogi, sieci miejskie, dworzec, basen - nie chcę wspominać o "Wierchach", bo na samą myśl o tym, jakie jeszcze nie tak dawno, snuto plany co do przyszłości tego miejsca, trudno zachować spokój. Kuriozum wypowiedzi Pani europoseł potęguje fakt, że Pani Łukacijewska nie jest wyborcą w Sanoku, a Pan kandydat Osika nie jest mieszkańcem Sanoka...- duet iście kabaretowy (głowa do góry: kabarety w Polsce mają się dobrze!).

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Zniesmaczony

  ....przegonimy politykę z samorządów.... bujali Zjednoczeni Demokraci czy jak im tam przedstawiając Osike na burmstrza Sanoka. I gdzie ta apolityczność ? Popierają go głównie politycy z krwi i kości tacy jak Łukacijewska, Miklicz czy ci z Nowoczesnej (nazwisk nie pamiętam), no i pani Miranda ? Czy tak będzie wygladać przeganianie polityki z Sanoka ? Ja tego nie kupuję to jeden wielki KIT !