Reklama

Krytycznym okiem turysty

Opublikowano:
Autor:

Krytycznym okiem turysty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bieszczady są jednym z piękniejszych regionów w Polsce, dlatego co roku przyciągają coraz większe rzesze turystów. Wielu wędrowców wypowiada się o naszym regionie pozytywnie, ale są i tacy, którzy nie szczędzą w krytyce.

Stanisław Orłowski to przewodnik turystyki górskiej i pieszej PTTK, przewodnik Bieszczadzkiego Parku Narodowego, działacz społeczny promujący Bieszczady. Osoba, która na podstawie rozdawanych turystom ankiet, zbiera istotne informacje o ich oczekiwaniach, a następnie przekazuje je do realizacji samorządowcom. 

Staszku, czego możemy dowiedzieć się z tych ankiet?
– Coraz więcej opinii krytycznych pojawia się o Bieszczadzkim Parku Narodowym – o zarastających przełęczach widokowych, łąkach, dolinach pod połoninami i poboczach dróg publicznych. Turyści krytykują nieodnawiane od lat szlaki turystyczne. Narzekają na brak deszczochronów przy przystankach PKS, na wiele nieutwardzonych i błotnistych parkingów, fatalne i wąskie wjazdy na parkingi na przełęczach. Wytykają także brak zatok na poboczach dróg zlokalizowanych w miejscach widokowych, w których można by się zatrzymać i zrobić zdjęcie. W ocenie turystów nieprzystosowane  ą również dojścia do toalet dla osób mniej sprawnych. Wczasowicze skarżą się na zarośniętą trasę widokową prowadzącą do Bacówki PTTK pod Małą Rawką i zarastającą ścieżkę przyrodniczą do źródeł Sanu. Wytykają niebezpieczne schody bez poręczy prowadzące na najładniejsze połoniny, brak ławek do odpoczynku w wielu miejscach na szlakach górskich, ogrodzoną metalowymi barierami Tarnicę i Halicz, które uważają za obcy element w krajobrazie. Problemem są również błotniste pobocza drogi obok przystanku PKS w Wołosatem, gdzie z konieczności sporo osób parkuje pojazdy, wysokie ceny biletów wstępu do BdPN. W ankietach najniekorzystniej wypada jednak agroturystyka. 

Więcej w 46 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE