Reklama

KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: wyrzucony na jezdnię pies, ratunek dla bezdomnych i popijawa na ławeczce

Opublikowano:
Autor:

KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: wyrzucony na jezdnię pies, ratunek dla bezdomnych i popijawa na ławeczce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Luty okazał się pracowity dla strażników miejskich z Sanoka. Interweniowali m.in. w sprawie psa wyrzuconego przez właściciela na ulicy Krakowskiej, awanturujących się nietrzeźwych mężczyzn i kierowcy, który nie stosował się do znaków drogowych.

Awantura w szpitalu

2 lutego około godzinie 7:30 strażnicy miejscy interweniowali w sprawie 33-letniego mieszkańca Gminy Sanok. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się oraz nie stosował do poleceń personelu medycznego. Awanturnik w asyście funkcjonariuszy opuścił budynek szpitala. W sprawie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające.

 

Drzewo na drodze

4 lutego o godzinie 12:30 na ulicy Kiczury w Sanoku patrol straży miejskiej zabezpieczał teren do czasu przyjazdu załogi straży pożarnej w związku z leżącym na jezdni drzewem, które zostało powalone pod naporem śniegu.

 

Pies jak śmieć

9 lutego około godziny 11:45 strażnicy miejscy otrzymali telefon od kobiety, która twierdziła, że widziała jak z samochodu na ulicy Krakowskiej w Sanoku wyrzucono psa. Skierowany na miejsce patrol odnalazł czworonoga rasy Border Collie, który biegał pomiędzy jadącymi samochodami. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który zabrał psa do schroniska. Po ustaleniu danych właściciela zwierzaka oraz szczegółów dotyczących okoliczności zdarzenia, winowajcę ukarano mandatem karnym.

 

Niebezpieczne zwisy

16 lutego o godzinie 14:20 strażnicy interweniowali na ulicy Sienkiewicza w Sanoku, gdzie zwisające nawisy śnieżne zagrażały bezpieczeństwu przechodniów. Funkcjonariusze zabezpieczyli chodnik do momentu przyjazdu zastępu straży pożarnej, który usunął zagrożenie.

 

Nagrodzony sądem

19 lutego o godzinie 21:15 patrol straży miejskiej wezwano na ulicę Mickiewicza w Sanoku, gdzie przed jednym z obiektów handlowych miał znajdować się pijany mężczyzna. Po ustaleniu danych osobowych nietrzeźwego odwieziono go do miejsca zamieszkania. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Drwina z zakazów

22 lutego około godziny 12:20 patrol zauważył nieprawidłowo zaparkowany pojazd na ulicy Mickiewicza w Sanoku, którego kierowca nie zastosował się do znaku "zakaz zatrzymywania się". Ponieważ pojazd był zarejestrowany poza granicami RP, a kierowca wcześniej nie stawiał się na wezwania, funkcjonariusze unieruchomili samochód przy pomocy tzw. blokady na koło. Mężczyznę ukarano mandatem karnym.

 

Łykanie na ławeczce

23 lutego o godzinie 11:35 operator monitoringu miejskiego zauważył na Placu Miast Partnerskich dwóch mężczyzn siedzących na ławeczce i pijących alkohol. Skierowani na miejsce strażnicy wylegitymowali 45-latka oraz jego 55-letniego kompana. Wobec mężczyzn skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku.


Ręka na pulsie

W ostatnich dniach lutego w związku z niskimi temperaturami strażnicy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W wyniku podjętych działań udało się uniknąć tragedii i umieścić trzech mężczyzn w Schronisku Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku. Takie interwencje podjęto w Sanoku: 23 lutego na ulicy Rymanowskiej, 26 lutego na ulicy Jagiellońskiej oraz 28 lutego na ulicy II Armii Wojska Polskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE