Reklama

KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: ścieki, rozróba w magistracie i piwna promocja

Opublikowano:
Autor:

KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: ścieki, rozróba w magistracie i piwna promocja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W styczniu strażnicy miejscy interweniowali wiele razy, m.in. w sprawie bezdomnych i nietrzeźwych. Przeprowadzili też akcję "Taxi".


Ściekowa awaria


4 stycznia około godziny 11:45 mieszkaniec Posady zauważył, że w cieku wodnym przy ulicy Wolnej płyną ścieki. Sprawę zgłosił straży miejskiej. Patrol, który przybył na miejsce, potwierdził zgłoszenie oraz zlokalizował miejsce, z którego nieczystości wpływały do wody. Pogotowie wodnokanalizacyjne usunęło awarię.


Na ratunek


5 stycznia o godzinie 17:10 podczas patrolu Śródmieścia funkcjonariusze na ulicy Orzeszkowej zauważyli mężczyznę, który oparty o ścianę budynku trzymał się za klatkę piersiową. Po rozmowie okazało się, że mężczyzna  uskarża się na silny ból w okolicy serca. Strażnicy wezwali zespół ratownictwa medycznego oraz udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie.

 

Drzemka na klatce


14 stycznia o godzinie 10:40 dyżurny odebrał zgłoszenie, że w klatce schodowej jednego z bloków na ulicy Traugutta śpi nietrzeźwy mężczyzna. Strażnicy na miejscu zastali 41-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który po przebudzeniu oddalił się z miejsca.

 

Błąkał się po ulicy


17 stycznia o godzinie 21:15 operator monitoringu miejskiego skierował patrol na ulicę Kościuszki, gdzie od kilku godzin błąkał się mężczyzna. Z uwagi na niską temperaturę strażnicy przewieźli bezdomnego  do Schroniska Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

 

Troska o sąsiadkę


22 stycznia tuż po godzinie 7 rano w Komendzie Straży Miejskiej pojawiła się mieszkanka jednej z kamienic zlokalizowanych na Rynku, zaniepokojona faktem, że od dłuższego czasu nie widziała swojej samotnie mieszkającej sąsiadki. Strażnicy ustalili, że niewidziana kobieta odbywa karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych.

 

Akcja „Taxi”


25 stycznia straż miejska przeprowadziła akcję „Taxi”. W ramach działań przeprowadzono kontrolę wybranych taksówek pod kątem prawidłowego oznakowania, posiadania stosowanych dokumentów i uprawnień. W jednym przypadku stwierdzono u przedsiębiorcy brak aktualnej licencji. Trwają czynności w sprawie.


Rozróba w magistracie


29 stycznia strażnicy miejscy podejmowali interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy zakłócali spokój i porządek publiczny w sanockim magistracie. Funkcjonariusze wyprowadzili nietrzeźwych, 61-latka i 37-latka z budynku. Za swoje zachowanie mężczyźni będą odpowiadać przed sądem.


Nie zmarnował trunku


31 stycznia o godzinie 11:30 patrol straży miejskiej, kontrolując miejsca zagrożeń na ulicy Przemyskiej w rejonie jednego z obiektów handlowych, zauważył mężczyznę pijącego alkohol. Mężczyzna tłumaczył, że zakupił „sześciopak” na promocji, a w domu miał zamiar wypić tylko cztery piwa. Dlatego też postanowił wypić dwa piwa pod sklepem, aby „cenny trunek” nie zmarnował się. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym.

 

Kontrola bez nieprawidłowości


W styczniu strażnicy przeprowadzili kilkanaście kontroli pod kątem spalania substancji niedozwolonych w kotłowniach zarówno przydomowych, jak i na terenie podmiotów gospodarczych. Dzielnice, w których przeprowadza się kontrole, są typowane na podstawie wyników czujników do pomiaru jakości powietrza. W minionym miesiącu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE