Reklama

Kradną na potęgę

Opublikowano:
Autor:

Kradną na potęgę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znicze, wiązanki, chryzantemy – te przedmioty najczęściej padają łupem złodziei. Szczególnie teraz, w okresie Wszystkich Świętych, handel cmentarnymi rzeczami kwitnie.

Nie ma chyba cmentarza w Polsce, na którym nie dochodziłoby do kradzieży. Z grobów znikają wartościowe znicze i wkłady o długim okresie palenia.

– Ludzie nagminnie zgłaszają, że zginęły im znicze – mówi Anna, sprzedawczyni w przycmentarnym sklepiku. – Najczęściej na cmentarz przychodzą nocą bezdomni i alkoholicy. Później blaskiem świeczek oświetlają swoje mieszkania i pomieszczenia, w których przebywają. Zdarzają się też sytuacje, że złodzieje stoją pod bramą i za butelkę wina sprzedają chryzantemy i wiązanki. Co gorsze, ludzie od nich kupują, bo zawsze to taniej – dodaje z niesmakiem.

Z grobów znikają również wazony i doniczki z kwiatami oraz elektryczne lampiony. Zdarza się, że przystrojony w jeden dzień nagrobek, następnego stoi już zupełnie pusty.

– Kwiaty i znicze przynosimy zawsze rano 1 listopada – mówi Katarzyna Białas. – Życie nas nauczyło, że wcześniej nie ma sensu. Tak przynajmniej mam pewność, że chociaż w święto grób będzie ładnie wyglądał.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE