Reklama

Koszty alkoholizmu

Opublikowano:
Autor:

Koszty alkoholizmu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W roku ubiegłym na terenie gminy Sanok prowadzono 36 postępowań wobec osób nadużywających alkoholu, z czego 15 wniosków trafiło do sądu rejonowego. Na tych mieszkańców nałożono obowiązek poddania się leczeniu odwykowemu.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Sanok uchwalono Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017. Określa on strategię w zakresie profilaktyki oraz minimalizowania szkód społecznych i zdrowotnych wynikających z używania alkoholu i narkotyków.

Gminę Sanok zamieszkuje 18 187 mieszkańców. Ilość punktów, które prowadzą obrót napojami alkoholowymi na jej terenie, wynosi 46. Według statystyk policyjnych w 2016 roku funkcjonariusze policji interweniowali w domach prywatnych - 173 razy, w miejscach publicznych - 20, zatrzymali 38 nietrzeźwych kierowców, w 47 przypadkach występowania przemocy rodzinie wprowadzono procedurę „Niebieskiej karty”, natomiast w 54 zatrzymano osoby do wytrzeźwienia w PDOZ KPP Sanok. 8 osób otrzymało mandaty karne za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

- Program został podzielony na trzy rozdziały, które stanowią kontynuację zadań z lat poprzednich - mówi Mariola Haduch, referent ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii – Jedyną nowością są kolonie. Sądzę, że jest to dobre zadanie, które możemy zrealizować w tym roku po raz pierwszy i ponawiać w kolejnych latach.

W programie przewidziano: ponad 10 tys. zł na utrzymanie i wyposażenie Alkoholowego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego oraz opłacenie dyżurów fachowców, 6 800 zł na opłacanie biegłych w przedmiocie uzależnienia od alkoholu, 800 zł na wydatki związane z kierowaniem uzależnionych na leczenie przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE