Reklama

Korso na weekend

Opublikowano:
Autor:

Korso na weekend - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabawa ogrodowa, kolejna graciarnia, spotkanie Lirników, wernisaże oraz warsztaty, to wszystko podczas zbliżającego się weekendu.

Zabawa Ogrodowa w Nagórzanach

14 lipca odbędzie się impreza organizowana przez samorząd. W programie grill, nagrody oraz mnóstwo atrakcji.

Sanocka graciarnia


Sanocki Skansen zaprasza na koleją giełdę staroci. Odbędzie się ona 15 lipca w parku etnograficznym przy ul. Rybickiego 3 i potrwa cały dzień.


Dziady. Odpusty. Kalwaryje

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz Wędrowny Uniwersytet Korbowy zapraszają na V Podkarpackie Spotkanie Lirników. Odbędzie się ono 13 lipca. W programie o 11:30 warsztaty lirnicze pod chałupą mistrza Stanisława Wyżykowskiego, a o godzinie 13:00 prelekcja Bartosza Gałązki o pieśniach dziadowskich, odpustach podkarpackich i dziadach kalwaryjskich.

Wejrzenia
 
Zapraszamy na wernisaż wystawy Zuzanny Florek 17 lipca o godz. 17 do Galerii 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku przy ul. Lenartowicza 2. Wystawa będzie czynna do 27 lipca.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci
 
Już po raz czwarty Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zaprasza na Energetyczne Wakacje w terminie 16 – 20 lipca  Młodymi talentami w wieku od 7 do 10 lat zajmie się wykwalifikowana kadra instruktorów oraz nauczycieli. W programie ciekawe zajęcia, tj. Ruchy Maluchy, Twórczy Artysta, Wygibaski na Ludowo, Mały Mistrz Gotowania czy Profesor Doświadczalski. Koszt wpisowego to 100 zł.

Dni Gminy Cisna

Zapraszamy w dniach 14-15 lipca na parking główny do Cisnej. W sobotę o godz. 10 rozpocznie się Turniej Sportowy o Puchar Wójta w piłce nożnej i siatkówce, zaś na 16 przewidziano uroczyste otwarcie Dni Cisnej (rozdanie nagród, występy grupy baletowej z Cisnej, popis uczniów Studium Muzycznego z Cisnej). W godz. 16.30-19.30 odbędzie się prezentacja Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Cisna (poczęstunek myśliwski, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, koncert zespołu Bąbel Ziombel, pokaz baniek mydlanych, zabawa "nie z tej ziemi" z DJ Sprężynką oraz pokaz iluzji). O 20 zaplanowano koncert zespołu "Selfish Murphy" z Rumunii, a o 22 dyskotekę pod gwiazdami.

Z kolei w niedzielę o godz. 16 nastąpi otwarcie Festiwalu  Kremenaros. Następnie przewidziano występ zespołu ludowego "Łopienka", a w godz. 17-19 "Łopienka zaprasza": III Podkarpacki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych. O 19 na scenę wejdzie zespół "Łemkowyna", a o 20 gwiazda wieczoru: "The Freeborn Brothers". Na dyskotekę pod gołym niebem zaprasza o 22 zespół "Awangarda".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE