Reklama

Korso na weekend, czyli jakie na nas czekają imprezy

Opublikowano:
Autor:

Korso na weekend, czyli jakie na nas czekają imprezy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ten weekend czekają na nas wernisaże, koncerty i rajdy.

Moje miasto

Osiedlowy Dom Kultury "Puchatek" zaprasza na wystawę "Moje Miasto", przygotowaną przez Klub Fotografików Sanockich. Wystawa będzie czynna od 18 maja do 1 czerwca w godzinach 14 do 18.

Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie

Zapraszamy do udziału w 16. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej.

Eliminacje odbędą się 2 czerwca (sobota) o godz. 9 w Klubie Górnika w Sanoku, natomiast finał zaplanowano na 3 czerwca o godz. 8. Więcej informacji na stronie organizatora - Parafii Przemieniania Pańskiego w Sanoku.

Szlakami Niepodległej

Zarządu Koła Terenowego nr 1 przy Oddziale PTTK "Ziemia Sanocka" w Sanoku zaprasza na cykl rajdów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Tym razem, 20 maja zaplanowano przejazd na trasie: Sanok - Komańcza - Medzilaborce (Słowacja) - Osadne, przejście piesze na odcinku: Osadne - Balnica - Maniów (pomnik poświęcony kurierom beskidzkim) - czas przejścia ok. 4 godz oraz przejazd do Kulasznego (szlak niebieski) i przejście piesze na odcinku: "Góra Łukanusa" 578 m (pomnik poświęcony kurierom beskidzkim) - Bania 561 m - Łukowe (po drodze ognisko) - czas przejścia ok. 2 godz. Szczegóły u organizatora.

Europejska Noc Muzeów

PGE Polska Grupa Energetyczna już po raz piąty zaprasza do Muzeum Energetyki Podkarpackiej na pasjonującą przygodę z nauką i historią. W sobotę, 19 maja, od godziny 19 do 1 w nocy, Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieszczące się w siedzibie PGE Obrót  w Rzeszowie przy ul. 8 Marca 6 otworzy drzwi dla zwiedzających. Pod okiem przewodnika będzie można zobaczyć narzędzia pracy ówczesnych energetyków, takie jak liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie czy zegary ze starej elektrowni. A także dać się porwać doświadczeniom i pokazom. Jedną z głównych atrakcji będą widowiskowe wyładowania Transformatora Tesli, pokazy z dziedziny elektryczności i magnetyzmu, a na najmłodszych czekać będą zabawy i konkursy z nagrodami.

Trachiniki" Sofoklesa

Od Sofoklesa do Becketta - krótka historia światowego dramatu Antoni Libera pod batutą Janusza Szubera. 21maja o godz. 18 zapraszamy do Sali Gobelinowej sanockiego Zamku na spotkanie z "Trachiniki" Sofoklesa, czyli psychologiczno-erotyczny thriller o rozkładzie małżeństwa i tragicznej próbie odzyskania miłości męża przez zdradzaną żoną na przykładzie Heraklesa i Dejaniry.

Na czterech łapach

Osiedlowy Dom Kultury "GAGATEK" i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS zapraszają dzieci przedszkolne, szkolne oraz młodzież gimnazjalną i licealistów do udziału w I edycji konkursu plastycznego "Na czterech łapach". Temat konkursu brzmi: "Mój zwierzęcy przyjaciel". Prace można składać do 11 czerwca.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE