Reklama

KORONAWIRUS. To Ty odpowiadasz za swoich bliskich!

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS. To Ty odpowiadasz za swoich bliskich! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższe dwa tygodnie będą kwarantanną dla społeczeństwa w Polsce. Czas ten będzie też próbą odpowiedzialności Polaków.

Z Włoch napływają do nas wiadomości od znajomych, którzy tam aktualnie przebywają. Relacjonują aktualną sytuację, jakie środki ostrożności zostały wprowadzone ale co najważniejsze jakie błędy popełnili w trakcie kwarantanny. Jak mówi porzekadło najlepiej uczyć się na cudzych błędach, zatem włączmy myślenie i przeanalizujmy swoje postępowanie zanim u nas będzie za późno. 

Kwarantanna to nie ferie!

Szkoły są zamknięte, dzieci są w domu, to nie znaczy, ze wszystko można.

Nie spotykaj się z innymi dziećmi na placach zabaw,
Nie zabieraj dziecka na zakupy
Nie pozwalaj mu na wyjścia do kolegów
Zrezygnuj z odwiedzania znajomych

Młodzież często ignoruje epidemię, mówiąc że to ich nie dotyczy, ponieważ nie zachorują a jeśli nawet to przejdą zwykłą grypę - nic bardziej mylnego droga młodzieży! Zachorować może każdy, spływają raporty z Włoch w których czytamy o śmierci młodych ludzi a nawet dzieci. To fakt jest ich najmniej ale to nie znaczy, że możecie odsunąć od siebie odpowiedzialność. Każdy z Was jest odpowiedzialny za swoich rodziców, dziadków oraz braci i siostry. 
Pomyśl dwa razy zanim coś zrobisz, pomyśl o nich zanim popełnisz błąd i staniesz się wektorem, który będzie roznosił epidemię. 

Jako istoty społeczne bierzemy pod uwagę dobro innych. Jest to naturalna reakcja kiedy na uwadze mamy ich cierpienie, trudności. Wszak jesteśmy empatyczni i współodczuwający! Co więcej, w obecnej, nietypowej i trudnej sytuacji jesteśmy wszyscy razem – zarówno jako sąsiedzi, mieszkańcy miast, regionów, państw. Zależy nam na powstrzymaniu rozprzestrzeniania się zagrożenia, tym bardziej każdy z nas niesie w sobie fragment odpowiedzialności za los siebie samego i wszystkich dookoła. 

Bądź mądry przed szkodą!
Nie panikuj ale zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE