Reklama

KORONAWIRUS. Rozpoczęto pobieranie próbek od wszystkich przebywających w SGSP

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS. Rozpoczęto pobieranie próbek od wszystkich przebywających w SGSP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęliśmy przeprowadzenie testów genetycznych u wszystkich przebywających na terenie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Próbki zostaną pobrane od podchorążych, funkcjonariuszy szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz kadry szkoły - poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazał st. kpt. Krzysztof Batorski, w sobotę odbyło się posiedzenie Sztabu Komendanta Głównego PSP w związku z wykryciem koronawirusa u 10 podchorążych uczących się w SGSP. "Na polecenie Komendanta Głównego PSP do SGSP zadysponowano Grupę Operacyjną KG PSP, która przeprowadziła odprawę z przedstawicielami kadry szkoły i podchorążymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa" - poinformował rzecznik Komendanta Głównego PSP.

Wskazał również, że w sobotę rozpoczęto się pobieranie testów genetycznych u wszystkich przebywających na terenie uczelni podchorążych, funkcjonariuszy szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz kadry szkoły. "Testy zostaną przewiezione do trzech laboratoriów. Jest szansa, że w ciągu 24 godzin będziemy mieli wyniki. Kto będzie miał ujemny wynik, będzie mógł pojechać do domu" - tłumaczył.

"Podjęto również decyzję o zadysponowaniu na teren szkoły Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego +Warszawa 6+ celem przeprowadzenia dezynfekcji – połączonej z instruktażem przeprowadzania dezynfekcji - w częściach wspólnych SGSP oraz zasad zachowania reżimu sanitarnego. Przekazano do wykorzystania w ramach wprowadzonego reżimu sanitarnego dodatkowe środki do dezynfekcji rąk (200 litrów) i powierzchni (250 litrów)" - dodał.

Rektor-Komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka w piątkowym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej szkoły poinformował, że w uzgodnieniu z KG PSP zwrócił się z prośbą do szefa MSWiA o odwołanie swego zastępcy ds. operacyjnych st. bryg. Jarosława Zarzyckiego. Jak wyjaśnił w piątek PAP st. kpt. Batorski, decyzja KG PSP związana jest z wykryciem koronawirusa u dziesięciu podchorążych.

Podchorążowie, u których wykryto koronawirusa, objęci są stałą opieką lekarską oraz nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. "Stan ich zdrowia jest dobry. Wobec pozostałych podchorążych uczelnia stosuje zalecenia Inspekcji Sanitarnej MSWiA" – poinformował w piątek rektor.

Na uczelni wstrzymano przepustki dla podchorążych, a każda osoba wchodząca na jej teren jest poddawana obowiązkowemu badaniu temperatury ciała. "Żadna osoba posiadająca symptomy choroby nie jest wpuszczana do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej" – podkreślił nadbryg. Kępka.(PAP)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE