Reklama

KORONAWIRUS: Ostatniej doby odnotowano 200 przypadków naruszeń kwarantanny

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS: Ostatniej doby odnotowano 200 przypadków naruszeń kwarantanny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 78 tys. osób poddanych kwarantannie. W około 200 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Dodał przy tym, że policjanci podczas ostatniej doby otrzymali 30 próśb o pomoc w sprawie zakupu żywności, wysłania przesyłki czy wyniesienia śmieci z domu.

Policjant przekazał, że od początku akcji monitorowania osób przebywających na kwarantannie funkcjonariusze dokonali już 4,5 mln kontroli.

Rzecznik KGP poinformował też, że funkcjonariusze skontrolowali już prawie 167 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, a ostatniej doby ponad 4,6 tys. "Tutaj należy pochwalić kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż praktycznie nie ujawniamy poważniejszych uchybień" - dodał Ciarka.

Ciarka przypomniał, że każdego dnia do działań prewencyjnych, w tym zapobiegających zakażeniom, zaangażowanych jest od 22 do 25 tys. funkcjonariuszy.

Zaznaczył, że ponad 150 policjantów jest zarażonych koronawirusem, a od początku działań ponad 2,5 tys. było lub jest jeszcze na kwarantannie.

Rzecznik KGP dodał, że policjanci rozdają także maseczki, zwłaszcza bezdomnym, oraz informują o nowym nakazie zakrywania ust i nosa.

Ciarka podziękował też obywatelom za "ogromną odpowiedzialność, jaką wykazujemy się na co dzień". Podkreślił przy tym, że na ulicach jest generalnie spokojnie, a Polacy stosują się do obowiązujących ograniczeń.

Zaapelował też o utrzymanie dyscypliny i odpowiedzialności. "Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki. Pamiętajmy o tym. Liczymy na wzajemne zrozumienie. Podczas +majówki+, bądźmy odpowiedzialni" - podkreślił policjant.

"Mamy nadzieję, że podczas zbliżającej się +majówki+ Polacy zachowają dystans społeczny i ograniczą spotkania w większym gronie, zwłaszcza obcych osób, podobnie jak przestrzegali tych zasad w święta wielkanocne" – przekazał Ciarka. (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE