Reklama

KORONAWIRUS. Od poniedziałku wszystkie placówki oświatowe ZAMKNIĘTE!

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS. Od poniedziałku wszystkie placówki oświatowe ZAMKNIĘTE! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe w Polsce zostaną zamknięte od poniedziałku na dwa tygodnie, jak poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Co ważne, w czwartek i w piątek szkoły będą otwarte, żeby rodzice mogli przygotować się do nowej sytuacji. W tych dniach nie będą prowadzone działania edukacyjne.

Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci w bardzo łatwy sposób mogą zarażać innych; to zachowanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ dzieci w sposób nieświadomy mogą zarazić swoich dziadków - stwierdził szef rządu.

W konferencji, obok premiera biorą udział: wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego to organ opiniotwórczo-doradczy, w którego skład wchodzą premier oraz ministrowie: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, spraw zagranicznych, minister koordynator służb specjalnych. Sekretarzem zespołu jest dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

 

APEL Premiera Morawieckiego:

Szanowni Państwo!

Najważniejszym słowem w Polsce jest dziś ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Obserwując rozwój zakażeń koronawirusem w krajach, które zbyt późno podjęły pewne trudne, ale niezbędne kroki - w duchu przezorności i odpowiedzialności - podjąłem dziś decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków. Dla ojca dzieci w wieku szkolnym był to trudny wybór, ale wierzę, że jedyny właściwy. Zdrowie dzieci jest dla każdego rodzica najważniejsze.
 

Nie możemy pozwolić, by sytuacja w Polsce rozwinęła się do postaci takiej, jaką widzimy aktualnie na zachodzie i południu Europy. Polska w końcu ma rząd, wiedzę i możliwości, by nie popełniać błędów krajów, które zawsze były stawiane nam za wzór. Zrobimy wszystko, by to Rzeczpospolita była w najbliższych latach przykładem skutecznej walki z zagrożeniem epidemiologicznym.

Wierzę w Państwa odpowiedzialność i racjonalność - Polacy zawsze byli narodem, który w trudnych momentach potrafi się zjednoczyć i znany jest ze swojej zaradności oraz odporności na kryzysy.

Zapewniam, że wszystkie polskie służby i rząd pracują na najwyższych obrotach, by koronawirus dotknął nasze społeczeństwo w jak najmniejszym stopniu.
Bądźmy razem i przestrzegajmy zaleceń specjalistów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE