Reklama

KORONAWIRUS. Do szkół trafi specjalny płyn biobójczy do dezynfekcji rąk

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS. Do szkół trafi specjalny płyn biobójczy do dezynfekcji rąk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Opublikowane na platformie medrxiv.org wyniki badań chińskich i amerykańskich naukowców wskazują na to, że dzieci są równie podatne na zakażenie chorobą COVID-19 jak dorośli.

Z uwagi na fakt, że organizm dzieci rzadziej wykazuje poważne objawy infekcji koronawirusem i częściej pozostają niezdiagnozowane, mogą bardziej przyczyniać się do rozwoju epidemii. Zamykanie szkół w obliczu epidemii koronawirusa może być rozsądnym pomysłem, jednak póki co do szkół pod koniec przyszłego tygodnia ma trafić specjalny biobójczy płyn do dezynfekcji rąk. Produkcję płynu ma rozpocząć Orlen. 
W KPRM odbyło się kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. koronawirusa. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział zwolnienie z akcyzy spirytusu, który zostanie wykorzystany do produkcji środków biobójczych. Inne podjęte decyzje w związku z epidemią to otwarcie specjalnej infolinii przeznaczonej dla lekarzy, została też uruchomiona sieć informacyjna w ramach RCB, połączona z każdą gminą oraz podpisano decyzje przeznaczające ok. 98 mln zł dla szpitali w całej Polsce. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE