Reklama

Komunia święt(okradzka)

Opublikowano:
Autor:

Komunia święt(okradzka)  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwestie przyjmowania komunii świętej porusza w swoim liście do redakcji Korso Gazety Sanockiej czytelniczka. Zdaniem kobiety w Sanoku, w okolicznych miejscowościach i całej archidiecezji przemyskiej wciąż panuje jeszcze „średniowiecze”.

– Przystępowanie do komunii w Sanoku i w naszym regionie odbywa się na zasadach obowiązujących od dziesiątek lat, a w Europie i innych częściach naszego kraju nastąpiła w tym zakresie istotna zmiana – pisze kobieta. 

Jako przykłady swoich rozważań przytacza sytuacje z różnych miejsc w Polsce, których była świadkiem. Wymienia między innymi Śląsk, gdzie wierni przystępują do komunii bez wcześniejszej spowiedzi. Kobieta zaznacza, że takie praktyki powielane są w całym nowoczesnym świecie. Ksiądz Andrzej Skiba, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku przytacza natomiast przykład, który zaobserwował w Monachium. Tam bowiem spowiadać się można raz w tygodniu przez godzinę lub gdy zamykają kościoły ze względu na urlop duchownego. Ksiądz dziekan zadaje pytanie „Czy takiej nowoczesności chcemy”?

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE