Reklama

Komunia święt(okradzka)

Opublikowano:
Autor:

Komunia święt(okradzka)  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwestie przyjmowania komunii świętej porusza w swoim liście do redakcji Korso Gazety Sanockiej czytelniczka. Zdaniem kobiety w Sanoku, w okolicznych miejscowościach i całej archidiecezji przemyskiej wciąż panuje jeszcze „średniowiecze”.

Czytelniczka przytacza między innymi sytuację, którą widziała w jednym z kościołów na Śląsku, gdzie z tyłu, za ławkami na stoliku stał pojemnik z komunikantami i szczypcami do ich pobrania.

– Zapytany o to ksiądz, wyjaśnił mi, że jest to komunia święta, którą osoby wierzące sami biorą do spożycia w dnie powszechne, np. wstępując rano do kościoła w czasie, gdy nie odprawia się mszy świętej – zaznacza kobieta.

Ksiądz Andrzej Skiba, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku wyjaśnia natomiast, że to niemożliwe, aby komunikanty leżały luzem w kościele.

– Jest rzeczą niemożliwą, aby pod chórem, na stoliku był kielich z komunią świętą, aby wierni o jakiejkolwiek porze dnia mogli sami ją przyjąć. Gdyby tak było, to świadczyłoby o wielkiej nieroztropności proboszcza. Przecież w takiej sytuacji może dojść do profanacji Najświętszego Sakramentu, do świętokradztwa, do znieważenia Pana Boga. Przepisy Kościoła na taki sposób przyjmowania nie zezwalają. Do przechowywania Najświętszego Sakramentu służy tabernakulum.

 

Więcej w 49 numerze Korso Gazety Sanockiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE