Reklama

Kolejne pielęgniarki dołączyły do głodówki

Opublikowano:
Autor:

Kolejne pielęgniarki dołączyły do głodówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sanockim szpitalu protest głodowy prowadzi już 19 pielęgniarek. Trzy kolejne dolączyły do głodówki dzisiaj. Jedna z pierwszych, która głodówkę rozpoczęła sześć dni temu, ze względu na zły stan zdrowia musiała zakończyć protest.

W niedzielę dwie z pielęgniarek, które od samego początku brały udział w proteście głodowym, trafiły na SOR pod kroplówki. Jedna z nich po podaniu leków wróciła do głodówki, druga ze względu na zły stan zdrowia musiała przerwać protest. Opuściła już szpital i dochodzi do siebie w domu. 

- Dzisiaj do głodówki dołączyły trzy kolejne pielęgniarki - relacjonuje Małgorzata Sawicka, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w sanockim szpitalu. 

To szósty dzień protekstu. Aktualnie głodówkę prowadzi już 19 pielęgniarek. 

- Niektóre z nich czują osłabienie i zmęczenie, a przypominam, że przez cały czas normalnie chodzą do pracy. Sytuacja jest trudna, dziewczyny są zdeterminowane, ale na pewno nie pozwolę, aby komuś coś się stało. Przyznam szczerze, że obawiam się o ich bezpieczeństwo, ale jednocześnie wiem, że nie mogę im zabronić protestowania, bo to są dorosłe osoby i mają prawo same decydować o przystąpieniu do głodówki - dodaje Małgorzata Sawicka. 

Protest poparły wszystkie pielęgniarki zatrudnione w sanockim szpitalu. Możliwość dołączenia do głodówki wyraziło 60, ale codziennie do listy dopisują się kolejne. 

To ostatni dzień, kiedy dyrektor sanockiego szpitala przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z informacji uzyskanych przez nas w sekretariacie sanockiego szpitala wynika, że jutro od rana powinien być w pracy. Glodujące pielęgniarki liczą na to, że w końcu się z nimi spotka.  

Do tej pory nikt z władz, zarządu oraz rady powiatu (poza Bogdanem Strusiem, szefem Komisji Zdrowia) nie kontaktował się z pielęgniarkami. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE