Reklama

Kampania wrześniowa do Podkarpackiej Brygady OT rusza w najbliższą sobotę!

Opublikowano: śr, 4 wrz 2019 10:07
Autor:

Kampania wrześniowa do Podkarpackiej Brygady OT rusza w najbliższą sobotę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Kampania wrześniowa do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego w ramach projektu Wakacje z WOT” rozpoczęta. Pod tym hasłem w godzinach porannych 7 września br. odbędzie się kolejne powołanie kandydatów, którzy zechcą zasilić szeregi podkarpackich „Terytorialsów”. Chętni do spędzenia aktywnie czasu wolnego zakończą szkolenie uroczysta przysięgą 22 września.

Komisje do zabezpieczenia procesu powołania będą działać w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 5 
i Jarosławiu na 3-go Maja 80. Kandydaci po wcieleniu najbliższe 16 dni szkolenia podstawowego spędzą na garnizonowych placach ćwiczeń oraz strzelnicach. Zajęcia prowadzone będą w systemie ciągłym. Największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, oraz udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie taktyczne integruje wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia do celów. W ostatnim dniu żołnierze pełniący Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) odbędą egzamin końcowy. W tym czasie każdy „Terytorials” wykona wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej pętli. 
Ukoronowaniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się 22 września br. w Sędziszowie Małopolskim. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.


„Wakacje z WOT” to nowy projekt Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej realizowany przez 
3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego adresowany jest do uczniów, studentów oraz wszystkich chętnych, którzy chcą się sprawdzić i zrealizować swoje niejednokrotnie życiowe plany związane ze służbą Ojczyźnie. 
Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy ze względu na trwającą naukę w uczelniach wyższych nie mogą stawić się na szkolenia organizowane w trakcie trwania roku akademickiego. Podobny projekt świetnie przyjął się już podczas ostatnich powołań. 


WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy, służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego, 
zawodowego z potrzebami służby. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Obecnie liczebność Wojsk Obrony Terytorialnej przekroczyła już 21 tys. żołnierzy.

 

 

 

Zdjęcia: DWOT

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Im. płk. Łukasza Cieplińskiego
tel. 600819411
email: [email protected] lub [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE