Reklama

Jesteśmy wielką rodziną

Opublikowano:
Autor:

Jesteśmy wielką rodziną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mleczarnia Mlekovita uważa, że jej wyroby są najwyższej jakości, a zarzuty wielu dostawców są wyssane z palca.

W poprzednim numerze Korso Gazety Sanockiej opisaliśmy zwycięską walkę małżeństwa Jolanty i Sylwestra Tylenda z Mlekovitą. Rolnicy walczyli w sądzie o sprawiedliwość. Nie godzili się z zapisem, który był w umowie kredytowej, że w zamian za udzielenie bezprocentowej pożyczki, muszą dostarczać mleko do mleczarni przez pięć lat od jej spłacenia. Sąd przyznał im rację i uznał, że zapis był sprzeczny z kodeksem cywilnym i narusza zasady współżycia społecznego.

W artykule wypowiedział się również obecny dostawca, który zarzucił Mlekovicie między innymi niskie ceny proponowane rolnikom za mleko, wciskanie im niechcianych paczek z produktami mleczarni czy słabą jakość ich wyrobów.

– Zgadzam się z moim przedmówcą, że ceny za mleko są naprawdę niskie – mówi rolnik z Hoszowczyka. – Uważam też, że państwo Tylenda zostali bardzo skrzywdzeni przez mleczarnię. Sama trzy lata temu zaciągnęłam pożyczkę, ale przyznam, że nigdzie nie spotkałam się z zapisem informującym o karze. Dopiero z gazety dowiedziałam się, jakie konsekwencje mogą mi grozić, gdybym zdecydowała się teraz odejść. 

Kobieta zaprzecza zarzutom, dotyczącym wręczania rolnikom przez Mlekovitę paczek żywieniowych.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE