Reklama

Jaka maszyna do czyszczenia hali przemysłowej?

Opublikowano:
Autor:

Jaka maszyna do czyszczenia hali przemysłowej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściciele hal przemysłowych skupiają się na dystrybucji, magazynowaniu i logistyce produktów, ale czy myślą też o swoim wizerunku i warunkach pracy pracowników? Czystość okazuje się wizytówką firmy, a higiena warunków pracy wpływa na sposób postrzegania pracodawcy przez zespół. Czy maszyna do czyszczenia hali przemysłowej może wpłynąć na te opinie?

Hala przemysłowa vs utrzymywanie czystości. Trudne starcie?

Hala przemysłowa jest pomieszczeniem, w którym wykonywane są liczne prace zaliczające się "do brudnych", dlatego odległą rzeczywistością wydaje się być utrzymanie jej w nienagannej czystości. Pewnym jest jednak, że czystość wpływa na bezpieczeństwo pracowników i sposób postrzegania firmy w oczach odwiedzających ją klientów, dlatego urządzenia do czyszczenia hali przemysłowej, może okazać się pomocą w trudnościach z utrzymywaniem właściwego porządku.

Jakie utrudnienia dotyczą hali produkcyjnych w cyklicznym utrzymywaniu czystości?

 • duża powierzchnia użytkowa;
 • kurz i pył, które dostają się przez otwierane bramy logistyczne;
 • wycieki olejów i paliwa z maszyn produkcyjnych;
 • wióry i pozostałości po paletach transportowych;
 • ciągła komunikacja pracowników i ludzi postronnych;
 • ślady po oponach wózków widłowych;
 • pozostałości magazynowanych towarów (na przykład resztki jedzenia).

Czy jest klucz do właściwego utrzymywania czystości, dzięki któremu hala magazynowa będzie miejscem bezpiecznym i reprezentacyjnym?

Maszyna do czyszczenia hali przemysłowej - dlaczego zamiatarka?

Można zyskać szacunek wśród kontrahentów i klientów, którzy odwiedzają czyste powierzchnie przemysłowe, a także wdzięczność pracowników, którzy będą pracować w czystych warunkach, jeśli w codzienne obowiązki zostanie włączona maszyna do czyszczenia hali przemysłowej.

Celem uzyskania maksymalnych efektów czystości, konieczna jest regularność prac oraz profesjonalne urządzenie, które poradzi sobie z:

 • dużą powierzchnią;
 • stałą obecnością kurzu i pyłu;
 • trudnymi zanieczyszczeniami;
 • dużym natężeniem ruchu osób postronnych i zatrudnionych.

Cykliczne usuwanie kurzu i pyłu oznacza zamiatanie. Zamiatarki przemysłowe mogą być dopasowane do potrzeb każdego przedsiębiorstwa, a ich wspólnym mianownikiem jest eliminacja ręcznej pracy i zysk czasu właściciela i pracowników. Wiedząc o dużej przestrzeni hali, na której ciągle gromadzi się kurz, przedsiębiorca powinien zaopatrzyć zespół sprzątający w zamiatarkę samojezdną typu Nilfisk SW 5500, dzięki której nagromadzony każdego dnia pył zostaje szybko usunięty.

Maszyna do czyszczenia hali przemysłowej - automatyzacja mopa

Proces mycia podłóg może utrudniać prace pozostałego zespołu, jeśli wyposażeniem nie jest profesjonalna maszyna do czyszczenia hali przemysłowej. Dlaczego? Celem zachowania bezpieczeństwa przed poślizgnięciem się, konieczne jest, aby podłoga po umyciu była sucha. Dopiero wtedy może ponownie zostać włączona komunikacja ludzka.

Samojezdny automat czyszczący Viper AS530R pomaga w sprawnym sprzątaniu dużych powierzchni hal przemysłowych. Praca automatu jest na tyle sprawna, że w szybkim czasie ruch komunikacyjny może zostać przywrócony. Dzięki temu, czynności wykonywane przez osobę prowadzącą nie zakłócają pracy innych pracowników.

Dystrybucja, magazynowanie i logistyka, które są nadrzędnymi czynnościami przedsiębiorstw przemysłowych mogą iść w parze z bezpieczeństwem pracowników oraz wizerunkiem firmy, jako solidnej i estetycznej. Pomocą w utrzymywaniu takiej postawy służą profesjonalne maszyny do czyszczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE