Reklama

Inkubator w Sanoku. Miasto chce wspierać przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Inkubator w Sanoku. Miasto chce wspierać przedsiębiorców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka zapowiedział podjecie starań o utworzenie w Sanoku inkubatora przedsiębiorczości.

- W ciągu najbliższych czterech miesięcy będziemy podejmować działania zmierzające do złożenia wniosku o dofinansowanie w zakresie utworzenia w Sanoku inkubatora przedsiębiorczości - poinformował podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz.

Zamierzeniem projektu jest stworzenie kompleksowego programu wsparcia początkującego przedsiębiorcy. Program ten wesprze przedsiębiorców od momentu powstania pomysłu na utworzenie przedsiębiorstwa aż do momentu uzyskania stabilności rynkowej (tzw. program inkubacji przedsiębiorczości). Inkubator przedsiębiorczości będzie oferować m.in: doradztwo ekonomiczne, finansowe, prawne, patentowe, organizacyjne i technologiczne, a także pomoc w pozyskiwaniu środków na prowadzenie działalności gospodarczej.

Pieniądze na ten cel miasto chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach programu "Promowanie przedsiębiorczości".

Inkubatora przedsiębiorczości powstanie w sąsiednim Krośnie. Samorząd dostanie na ten cel 24 miliony złotych dofinansowania. Wartość całego projektu wynosi 35,6 mln. zł. Za te pieniądze przy ulicy Żwirki i Wigury w sąsiedztwie strefy ekonomicznej powstanie nowy obiekt o powierzchni ponad 5 tys. mkw., a w nim 11 boksów produkcyjnych i 26 biurowych. Dodatkowo sala konferencyjna i zaplecze socjalne. 

Budowa rozpocznie się w październiku 2018 roku, a według planu zakończy w 2021.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE