Reklama

Ile poczekamy na dworzec

Opublikowano:
Autor:

Ile poczekamy na dworzec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy obawiają się, że nic nie dzieje się na dworcu. Kierownik budowy firmy Besta zapewnia, że obiekt zostanie oddany już 31 października.

O termin realizacji pytali również radni podczas wizytacji objazdowej komisji infrastruktury miejskiej. Według zapewnień przedstawiciela firmy wykonawczej na dworcu multimodalnym trwają obecnie prace związane z montażem instalacji klimatyzacyjnej oraz  elektrycznej.

Radni mogli zobaczyć zbudowany już szyb windy łączącej dworzec z kładką nad torami, miejsce pod pomieszczenia administracyjne i poczekalnię. Od strony ulicy będzie zajezdnia autobusów komunikacji miejskiej, a od strony dworca kolejowego - komunikacji podmiejskiej i dalekobieżnej. Widoczne słupy i strop bryły dworca zostaną w obecnej formie, nie będą malowane i tynkowane. Jest to zamysł architektoniczny, by w tych częściach zostawić surowy tzw. beton architektoniczny.

- Dworzec multimodalny ma swoje problemy. Wykonawca sygnalizował o trudnościach już na etapie projektowym - mówi dla Korso Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. - Odbyło się tydzień temu spotkanie z projektantami na terenie budowy w tej sprawie. Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie. Są też problemy ze znalezieniem podwykonawców, słowem brakuje ludzi do pracy. Ale uczestniczymy z prezesem firmy wykonawczej na radach budowy i mam nadzieję, że zażegnamy i ten kłopot. Istotne, że żadna ze stron nie ma zaległości finansowych i że raczej nie będzie trzeba wydłużać termin realizacji budowy dworca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE